۰
شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰
سید مجتبی محفوظی:

گمرکات کشور بر روی همه ایرانیان باز شود

بروکراسی‌های اداری سبب دلسرد شدن سرمایه‌گذاران شده است
سید مجتبی محفوظی نماینده آبادان در مجلس گفت: بنده دو پیشنهاد به دولت دارم اگر این دو پیشنهاد را دولت جرات به خرج داده و اجرایی کند قطعا فواید و برکات اقتصادی و معیشتی زیادی را به همراه خواهد داشت.
گمرکات کشور بر روی همه ایرانیان باز شود
به گزارش مردم سالاری آنلاین،مشکلات معیشتی ناشی از کاهش ارزش پول ملی، بالا رفتن قیمت کالاها، بیکاری و تلاطمات بازار مسکن و خودرو همگی دست به دست هم داده است تا شرایط اقتصادی کشور را بد کند در این راستا مجلس و دولت طرح‌ها و لایحه‌هایی را رد و بدل میکنند که اغلب به دلایل مختلف مورد قبول یکدیگر واقع نمیشوند.
سید مجتبی محفوظی نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: در شرایطی که مشکلات معیشتی و اقتصادی، گرانی‌ها، بالا رفتن نرخ ارز و طلا، مسکن و خودرو را داریم بنده دو پیشنهاد به دولت دارم اگر این دو پیشنهاد را دولت جرات به خرج داده و اجرایی کند قطعا فواید و برکات اقتصادی و معیشتی زیادی را به همراه خواهد داشت و کمتر از یک سال مشکل بیکاری و معیشت و گرانی مرتفع خواهد شد.
گشایش گمرکات به روی همه ایرانیان
وی ادامه داد: اولین پیشنهادم این است که گمرکات به روی همه ایرانی‌ها باز شود تا بتوانند به جز کالاهای ممنوعه مثل مشروبات الکلی، اسلحه و ... بتوانند با درصد گمرکی بسیار پایین ۱تا۵ درصد وارد کنند. یعنی کسانی که توانایی دارند، خودرو با کمتر از ۵ درصد وارد کنند.
لزوم کوتاه شدن پروسه بروکراسی‌های اداری
این نماینده مجلس تصریح کرد: سرمایه‌گذارانی که قصد انجام کاری دارند تا تعدادی را مشغول به‌کار کنند را با بروکراسی‌های اداری خسته نکنیم. دولت و به ویژه رییس جمهور اعلام کند که طی یک هفته، مجوز سرمایه‌گذاری به هر فرد داخلی و خارجی که قصد سرمایه‌گذاری چه بزرگ و کلان و چه خرد و خانگی دارند، داده میشود.
محفوظی با بیان اینکه اجرای پیشنهادات بنده جرات میخواهد به دیده‌بان ایران گفت: بنده اگر رییس‌جمهور بودم این دو پیشنهاد را جدی میگرفتم، اگر دولت این دو پیشنهاد را اجرایی کند قطعا بیکاری و فقر ریشه‌کن و مسیر بهبودی طی خواهد شد.
نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی در پایان در رابطه با اینکه آیا مستقل بودن بانک مرکزی از دولت میتواند در بهبود شرایط موثر واقع شود؟ خاطرنشان کرد: اثرات مثبت و منفی مستقل بودن بانک مرکزی از دولت، میتواند از سوی کارشناسان زبده بررسی شود که در صورت تشخیص خوب، اجرایی شود.
منبع:دیده بان ایران
کد مطلب: 186250
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *