۰
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

استفاده دوباره رئیس فیفا از نام جعلی جلوی چشم تاج!

رئیس فیفا در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا بار دیگر از لفظ جعلی خلیج عربی استفاده کرد.
استفاده دوباره رئیس فیفا از نام جعلی جلوی چشم تاج!
به گزارش مردم سالاری آنلاین،سی و سومین کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به میزبانی منامه بحرین برگزار شد. در ابتدای این کنگره یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت پله اسطوره فوتبال برزیل و نایب رئیس قطری AFC انجام شد.
جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) در این کنگره سخنرانی کرد. رئیس فیفا بار دیگر در حضور تمام اعضای AFC در بخشی از صحبت هایش از نام مجعول به جای خلیج فارس استفاده کرد.
پیش از این رئیس فیفا بعد از برگزاری مسابقات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در عراق با گذاشتن پست این نام جعلی را تایید کرده بود.

فدراسیون فوتبال و وزارت خارجه کشورمان به استفاده نام جعلی خلیج فارس از سوی رئیس فیفا اعتراض کرده بودند ولی اینفانتنیو این بار در حضور عرب ها دوباره خوش رقصی کرد و این نام در تبریک به قهرمانی عراق در این تورنمنت عربی تکرار کرد.
در این کنگره قرار است میزبان جام ملت های آسیا 2027 معرفی شود. عربستان تنها کاندیدای میزبانی از این مسابقات است. شیخ سلمان برای سومین دوره در این جلسه به عنوان رئیس AFC انتخاب شد و مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان هم در این کنگره حضور داشت و به عنوان نایب رئیس انتخاب شد.
منبع:فارس
کد مطلب: 188344
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *