۰
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰
مجتبی محفوظی:دولت با کسری مواجه میشود

عدم تغییر نفرات تیم اقتصادی دولت،فشار بر مردم و نظام را بیشتر کرد

قیمت نفت و دلار در بودجه۱۴۰۲ غیر واقعی است
محفوظی نماینده آبادان در مجلس گفت: دولت قیمت دلار در بودجه ۱۴۰۲ را کمتر از ۳۰ هزار تومان و نفت را ۸۵ دلار درنظر گرفته است، در حالیکه قیمت نفت کمتر از ۷۰ دلار و قیمت دلار بیش از ۴۰ هزار تومان است که این مسائل ناترازی ایجاد کرده و با منابعی که در نظر گرفته است قطعا با کسری بودجه مواجه خواهد شد.
عدم تغییر نفرات تیم اقتصادی دولت،فشار بر مردم و نظام را بیشتر کرد
به گزارش مردم سالاری آنلاین،لایحه بودجه ۱۴۰۲ در تاریخ ۲۱دیماه، پس از تاخیر بیش از یکماهه تحویل مجلس شد این بودجه یکی از پرچالش‌ترین بودجه‌های چندسال اخیر است و علیرغم وجود موافق و مخالفان، کلیات آن به تصویب رسید و حال باید منتظر ماند تا کمیسیون تلفیق به بررسی جزییات آن بپردازند ولی سوال اینجاست آیا منابع و ارقام درنظر گرفته شده در بودجه قابل اجراست؟
مجتبی محفوظی؛ نماینده آبادان و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به عملکرد ضعیف تیم اقتصدی دولت تاکنون گفت: بنده در اردیبهشت ماه امسال و زمانیکه هنوز عمر دولت آقای رییسی یک ساله نشده بود، در نطقی که داشتم در رابطه با ضعیف بودن تیم اقتصادی دولت و لزوم تعویض و بازبینی آن صحبت کردم ولی هیچ‌گونه تغییری صورت نگرفت که درحال حاضر نتایج آن برای همه ملموس است.
مشکلات اقتصادی ما قابل حل است
وی ادامه داد: عدم تغییر نفرات تیم اقتصادی دولت سبب شده تا فشار بر مردم و نظام بیشتر شود. در خواست من از آقای رییسی خواهش دارم که بازبینی‌های لازم را در تغییر نفرات انجام دهد زیرا ما اقتصاددان قدر کم نداریم و مشکلات اقتصادی ما قابل حل است، در بن‌بست نیستیم و راه‌ برون‌رفت وجود دارد و لازم ایشان از نظر و مشاوره اقتصاددان‌های متخصص و فهیم بهره‌مند شود.
هشتاددرصد مشکلات اقتصادی ما منشا داخلی دارد
نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مشکلات اقتصادی ما هیچگونه ارتباطی به تحریم‌ها ندارد و به جرات میتوان گفت که هشتاد درصد مشکلات اقتصادی ما منشا داخلی دارد و ضعف مدیریت از جمله مشکلاتی است که با آن دست‌وپنجه نرم میکنیم.
دولت با منابع و ارقامی که در بودجه۱۴۰۲ در نظر گرفته با کسری مواجه میشود
محفوظی با بیان اینکه بنده مخالف کلیات بودجه ۱۴۰۲ بودم اظهار کرد: یکی از دلایل مخالفت بنده این بود که قیمت دلار در بودجه، قابل دسترس نیست زیرا نرخی که در نظر گرفته شده کمتر از ۳۰ هزار تومان یعنی بسیار کمتر از نرخی است که در بازار خریدوفروش میشود است. از سوی دیگر، قیمت نفت را ۸۵ دلار تعیین کرده‌‌اند که غیرقابل دسترس‌تر و بسیار بالاتر از آنچه در جهان معامله میشود، است در حال حاضر قیمت نفت کمتر از ۷۰ دلار است که این مسائل ناترازی ایجاد میکند و با منابعی که در نظر گرفته است قطعا با کسری بودجه مواجه خواهد شد.
وی عنوان کرد: یکی از خواسته‌ها و امیدهای ما این است که دلار به کمتر از ۲۰ هزار تومان هم برسد ولی آیا شدنی است؟ آیا از عهده این دولت برمی‌آید؟ آیا دولت برای این موضوع برنامه‌ای دارد؟ ما نمیدانیم دولت بر چه اساسی چنین پیش‌بینی‌هایی را در بودجه داشته است.
منبع:دیده بان ایران
کد مطلب: 188345
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *