۰
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۰

پوشش خبری سیاست مدار معروف ممنوع شد

عدم پوشش خبری از عمران خان شامل اسم و تصویر وی می‌شود. همچنین اشاره به وی نیز از وبسایت‌های خبری حذف شده است.
پوشش خبری سیاست مدار معروف ممنوع شد

به گزارش مردم سالاری آنلاین، پس از آنکه اداره تنظیم مقررات رسانه‌ای پاکستان از شبکه‌ها خواست جلوی افراد دخیل در شورش‌های ماه گذشته میلادی را بگیرند، پوشش خبری عمران خان از تمام کانال‌های خبری اصلی در این کشور حذف شده است.

به گزارش رویترز، دستور این اقدام اخیرا از سوی سازمان تنظیم مقررات پاکستان صادر و از تمامی شبکه‌های خبری خواسته شده تا پوشش خبری افراد دخیل در حمله ماه گذشته میلادی به نهادها و ساختمان‌های نظامی را متوقف کنند. این حمله در پی دستگیری عمران خان، نخست وزیر برکنار شده پاکستان و از سوی حامیان وی اتفاق افتاد.

اداره تنظیم مقررات الکترونیک پاکستان از دارندگان مجوز تلویزیونی خواسته تا مطمئن شوند که شورشیان، تسهیل کنندگان، عاملان و اشاعه دهندگان انزجار و تنفر به طور کامل از رسانه‌ها حذف شوند و اخباری از آنها منتشر نشود. البته در این دستور اشاره مستقیمی به عمران خان نشده است.

عدم پوشش خبری از عمران خان شامل اسم و تصویر وی می‌شود. همچنین اشاره به وی نیز از وبسایت‌های خبری حذف شده است.

عمران خان مدت‌هاست که یکی از چهره‌های سیاسی پاکستان است که در رسانه‌های این کشور نشان داده می‌شود و سخنرانی‌ها و تجمعات مربوط به او در تلویزیون پخش می‌شود.

این ممنوعیت انتشار تصاویر و اخبار در میانه سرکوب گسترده‌تر علیه عمران خان و حزب تحریک انصاف پاکستان وی صورت گرفته که در جریان آن ده‌ها تن از اعضای حزب و هزاران تن از حامیانش دستگیر شده‌اند و خودش می‌گوید که ارتش قدرتمند پاکستان در این سرکوب دست دارد.

دستگیری عمران خان به اتهام اختلاس صورت گرفت اما بعد از دور روز و پس از آنکه دادگاه دستگیری او را غیرقانونی اعلام کرد، آزاد شد.

او همچنان با قرار وثیقه آزاد است اما با پرونده‌های دیگری روبروست.

عمران خان در مصاحبه‌ای گفته بود که رویدادهای خشن به عنوان بهانه‌ای برای ممنوع کردن او و حزبش از عرصه سیاست است.

نخست وزیر برکنار شده پاکستان همچنین گفت: در تلویزیون دیگر به ما اشاره‌ای نمی‌شود.

حتی کانال تلویزیونی ARY که به گفته مخالفان سیاسی عمران خان حامی اوست هیچ اشاره‌ای به عمران خان نداشته است.

کد مطلب: 196953
برچسب ها: عمران خان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *