۰
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۸

شکست تلخ یزدانی در فینال؛ طلا از دست رفت

امیر محمد یزدانی با شکست از حریف آمریکایی به مدال نقره وزن 70 کیلوگرم کشتی آزاد جهان در سال 2023 رسید.
شکست تلخ یزدانی در فینال؛ طلا از دست رفت
به گزارش مردم سالاری آنلاین،فینال‌های چهار وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد صربستان آغاز شد که در وزن ۷۰ کیلوگرم امیر محمد یزدانی ملی‌پوش ایران و نایب قهرمان ۲۰۲۱ جهان به مصاف زین رترفورد نایب قهرمان ۲۰۲۲ جهان از آمریکا رفت و 8 بر 5 شکست خورد تا نایب قهرمان جهان شود.

یزدانی ابتدا روی زیرگیری حریف یک امتیاز از دست داد اما ملی‌پوش ایران با یک زیرگیری 2 بر یک پیش افتاد. در ادامه یزدانی برای زیرگیری اقدام کرد اما روی اشتباه خودش به پل رفت تا نتیجه 3-2 به سود آمریکا شود. سه دقیقه نخست با همین نتیجه تمام شد.

در شروع وقت دوم یزدانی قصد کنده کشی داشت که به روی پل رفت و دو امتیاز دیگر از دست داد. در ادامه کشتی گیر آمریکایی روی زیرگیری یزدانی و در برگشت موفق شد پای یزدانی را بیرون ببرد و 6 بر 2 پیش افتد. در ادامه رترفورد با یک زیر دیگر 8-2 جلو افتاد. در 10 ثانیه پایانی یزدانی 2 امتیاز گرفت اما بی فایده بود و 8 بر 5 فینال را باخت تا صاحب مدال نقره جهان شود.

تا دقایقی دیگر حسن یزدانی در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف دیوید تیلور از آمریکا می‌رود و امیرحسین زارع در فینال ۱۲۵ کیلوگرم با گنو پتریاشویلی از گرجستان سرشاخ خواهد شد.

کد مطلب: 202982
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *