۰
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۸

اصلاح‌طلبان اجماع کنند، کنار می‌کشم

در انتخابات ۸۸ کار یک سویه‌ای انجام شد، رسانه دست رقیب بود و برخی کسانی که مجری انتخابات بودند از یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری طرفداری کردند و وضع انتخابات به شکل دیگری درآمد/ کاندیدایی که رهبری رضایت ندارد که حتی در بخش مدیریت اجرایی باشد نباید به میدان بیاید.
کاندیدای احتمالی اصلاح طلبان گفت: هرگاه اصلاح طلبان تصمیم بگیرند که شخصی را از بین خودشان برای ریاست جمهوری کاندید بکنند من به این اجماع احترام می‌گذارم و کنار می‌کشم.

به گزارش خبرنگار ایلنا عارف امروز در نشستی دانشجویی در دانشگاه علم و حدیث شهر ری با حضور در بین دانشجویان با اشاره به مناسبت‌های پیش رو با تبریک ولادت حضرت زهرا گفت: ما می‌دانیم که زنان همیشه پابه پای مردان در همه صحنه‌ها حضور داشته‌اند همانطور که قبل از انقلاب فرزندان و شوهران خود را برای مبارزه برای دشمن تشویق می‌کردند و اکنون باید تلاش کنیم که از توانایی دختران و زنانمان برای مسئولیت‌های بیشتر در کشور استفاده کنیم چراکه استفاده از این سرمایه‌ها به نفع کشورمان است.

وی با تبریک روز جهانی کار و کارگر با بیان اینکه کارگران همواره حماسه ساز بوده‌اند گفت: تاکنون جایی را سراغ نداشتیم که کارگران برای پشتیبانی از انقلاب حضور پیدا نکنند اما نباید فراموش کنیم که همین کارگران دغدغه‌هایی از جمله در معیشتشان دارند. کارگران در تورم‌های اخیر قدرت خریدشان پایین آمده و باید در بخش تولید و بیمه بیکاری فراگیر به صورت جدی اقدام کنیم.

عارف با اشاره به تبریک روز معلم و گرامیداشت شهید مطهری اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های دولت باید ایجاد معیشت برای معلمان باشد چراکه معلمان از جمله قشرهای کشورمان هستند که مشکلاتشان را بروز نمی‌دهند که دولت آینده باید مشکلات این قشر را در اولویت کارهای خود قرار دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاکید بر وحدت حوزه و دانشگاه عنوان کرد: دغدغه شهید مطهری به عنوان استاد دانشگاه ارتباط نزدیک حوزویان و دانشگاهیان بود همانطور که اکنون دغدغه مقام معظم رهبری نزدیک شدن این دو بخش مهم به یکدیگر است.

وی از جمله اقدامات برای وحدت حوزه و دانشگاه را ارائه دروس معارف اسلامی در دانشگاه‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: ‌ توسعه کرسی‌های آزاداندیشی همیشه مطالبه رهبری از انقلاب فرهنگی بوده که این کرسی‌ها به طور جد در دانشگاه‌ها برگزار شود اما متاسفانه این کرسی‌های آزاداندیشی با برچسب‌های تنگ نظرانه انجام می‌شود و نشان می‌دهد که مدیریت کشور این سعه صدر را ندارد و اجازه نمی‌دهد که فکر‌ها و بحث‌ها در دانشگاه‌ها رشد پیدا کند که اگر این کرسی‌ها رشد پیدا کنند یک نویسنده به خود اجازه نمی‌دهد که یک نیروی برجسته انقلاب در روزنامه توهین کند.

این کاندیدای احتمالی اصلاح طلبان در ادامه با تاکید بر اینکه امسال سال حماسه سیاسی و اقتصادی است و باید انتخابات ریاست جمهوری یک حماسه شود بیان کرد‌: انتخابات ریاست جمهوری یک حرکت جهشی و شجاعانه است که متاسفانه عده‌ای از جوانان اکنون احساس مسئولیت نمی‌کنند و به این موضوع بی‌تفاوتند.

عارف تصریح کرد: هر دو گروه اصلاح طلب و اصولگرا در پیروزی انقلاب و سازندگی کشور نقش داشته‌اند و گروه‌های تندرو هم دراقلیت بوده‌اند که باید حول محور رهبری قانون اساسی و انقلاب از این تندروی‌ها بکاهیم که جای خوشحالی است که ما با ماتریالیست‌ها روبرو نیستیم که ارزش‌هایمان را زیر سوال ببرند فقط اختلاف نظر است که زیر یک سقف با اعتقاد به ارزش‌ها می‌توانیم این اختلاف نظر‌ها بکاهیم.

معاون اول دولت اصلاحات در ادامه گفت: ‌ انتخابات تمام می‌شود اما آنچه باقی می‌ماند کدورت‌ها است که باید با رفاقت حل شود و دولت باید حل کننده مناقشات باشد.

وی در خصوص مذاکره دولت آینده با آمریکا اظهار داشت: ما اهل گفتمان هستیم اما از حقوق ملی خود کوتاه نخواهیم آمد و این نشان می‌دهد ما مردم متمدنی هستیم که با رعایت و حفظ خطوط قرمزمان که آرمان‌های انقلاب، دیدگاه‌های رهبری و قانون اساسی است می‌توانیم اهل تعامل باشیم.

گفتنی است عارف در پاسخ به این سوال یکی از دانشجویان دانشگاه علم وحدیث شهر ری که نقاط قوت دولت احمدی‌نژاد را در چه می‌دانید گفت: تنها نقطه قوت دولت فعلی شجاعت در اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها بود که این طرح جزء دغدغه‌های دولت‌های قبل بود که در دولت‌های قبل اجرا نشد اما در این دولت در شرایطی که تقریبا یک دستی در کشور حاکم بود و تقریبا هیچ مخالفی برای این طرح نبود اجرایی شد اما باید گفت در فاز اول بخشی از آن اجرا نشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که شما اصلاح طلبان که در سال ۸۸ مطرح کردید در انتخابات تقلب شده است چگونه اعتماد کردید و کاندیدای ریاست جمهوری شدید گفت: در انتخابات ۸۸ کار یک سویه‌ای انجام شد، رسانه دست رقیب بود و برخی کسانی که مجری انتخابات بودند از کاندیدای ریاست جمهوری طرفداری کردند و وضع انتخابات به شکل دیگری درآمد و باید گفت که مجریان انتخابات باید بی‌طرف باشند و من نسبت به این قضایا خوشبین هستم و امیدوارم که این بار تخلف در حداقل صورت گیرد.

عارف در خصوص سوال دیگری که عنوان شد ما ۳۰ سال است که از کاندیدا‌ها می‌شنویم که می‌خواهند بیمه بیکاری درست کنند، اشتغال جوانان را فراهم کنندو... شما چه ضمانت اجرایی برای حرف‌هایتان دارید اظهار داشت: من همیشه اگر حرفی زدم عمل کرده‌ام همانطور که در دانشگاه در پژوهش به دانشجو‌هایم می‌گویم که طوری طرح خود را بنویسیدکه به آن برسید و قابلیت اجرا شدن هم داشته باشد.

این کاندیدای احتمالی اصلاح طلبان در خصوص تحریم‌ها گفت: همیشه ما با تحریم روبرو بودیم و اگر این تحریم‌ها نبود ما هیچ‌گاه نمی‌توانستیم در حوزه دفاعی به خودکفایی کامل برسیم و به عقیده من اگر این تحریم‌ها مدیریت شود برکت دارد و باید به قول مقام رهبری مقاومت اقتصادی کنیم اما طوری نباشد که در رفاه و معیشت مردم اثر بگذارد.

عارف با عنوان این موضوع که تنهایی نمی‌شود کشور را اداره کرد گفت: ۸ سال کشور کامل در دست اصولگرا‌ها بود اما به عقیده من باید برای اداره کشور باید هر دو ائتلاف حضور داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که مشایی که رهبری رضایت نداشتند حتی معاون اول رئیس جمهوری باشد اکنون احتمال کاندیداتوریش مطرح است بیان کرد: کاندیدایی که رهبری رضایت ندارد که در بخش مدیریت اجرایی باشد نباید به میدان بیاید.

عارف در پایان خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان به هر اجماعی که برسند به تصمیمشان احترام می‌گذارم هرچند با کاندیداتوری خاتمی و هاشمی زیاد موافق نیستم چراکه معتقدم رئیس جمهورهای سابق نباید دوباره برای رئیس جمهوری حضور پیدا کنند.
کد مطلب: 28833
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *