۰
شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۶

هری پاتر سال 2016 به سینما می‌آید

برای اکران جدیدترین فیلمی که با تمرکز بر جهان داستانی آثار جی کی رولینگ و شخصیت افسانه‌ای او یعنی هری پاتر ساخته می‌شود، نوامبر سال 2016 انتخاب شده است.
هری پاتر سال 2016 به سینما می‌آید
به نقل از تلگراف، «هیولاهای خیالی و زیستگاه‌های آنها» فیلمی از کمپانی برداران وارنر در اواخر سال ۲۰۱۶ و اگر بخواهیم دقیق‌تر گفته باشیم ۱۸ نوامبر این سال در سینماهای جهان به نمایش درمی‌آید.

کمپانی برادران وارنر با اشاره به این تاریخ، اعلام کرده است که دوستداران جهان داستانی رولینگ یک بار دیگر می توانند داستانی از این نویسنده صاحب‌نام جهان را بر پرده‌های بزرگ ببینند.

این کمپانی آخرین فیلم از مجموعه هری پاتر را با عنوان «هری پاتر و یادگاران مرگبار ۲» در سال ۲۰۱۱ اکران کرد.

کمپانی برادران وارنر پاییز سال پیش اعلام کرد با عقد قراردادی با رولینگ، یک فیلم دیگر با اقتباس از کتابی که سال ۲۰۰۱ منتشر شده بود، می سازد. این فیلم با تمرکز بر کتاب «هیولاهای خیالی و زیستگاه‌های آنها» ساخته می شود که در همان جهان جادویی هری پاتر می گذرد.

این فیلم مقدمه‌ای بر کتاب هری پاتر است و به موضوع ۷۰سال پیش از هری می پردازد تا راز و رمز جهان جادویی او را روشن‌تر کند. به گفته رولینگ این داستان در سال ۱۹۲۱ می‌گذرد.

قهرمان اصلی این فیلم نیوت اسکمندر است و رولینگ خودش فیلمنامه این فیلم را نوشته است.

کمپانی برادران وارنر هنوز کارگردان یا گروه بازیگران این فیلم را معرفی نکرده است.

در این فیلم مخلوقات و شخصیت های جدید نیز جای خواهند داشت که در کنار شخصیت های محبوب طرفداران مجموعه هری پاتر ظاهر می شوند.

رولینگ در زمان تایید این خبر گفته بود هیولاهای خیالی نه ادامه و نه مقدمه‌ای بر کتاب هری پاتر است بلکه گسترش جهان جادویی هری است و به قوانین و آداب پنهان در جامعه خیالی که دیگر برای همه خوانندگان هری پاتر آشنا است، می‌پردازد.

از مجموعه هفت جلدی «هری پاتر» که اولین بار با «هری پاتر و سنگ فیلسوف» در سال ۱۹۹۷ به بازار آمد، بیش از ۴۵۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته شده است.

۸ فیلم این مجموعه با بازی دانیل رادکلیف، روپرت گرینت و اما واتسون موفق به فروشی ۸ میلیارد دلاری در سراسر جهان شد.
کد مطلب: 38856
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *