۰
چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳

مصطفی کواکبیان مجددا رئیس خانه مطبوعات کشور شد

انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات سراسر کشور با مشارکت 80درصدی واجدین شرایط از ساعت 10 تا 12 دیروز برگزار شد.
مصطفی کواکبیان مجددا رئیس خانه مطبوعات کشور شد
انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات سراسر کشور با مشارکت 80درصدی واجدین شرایط از ساعت 10 تا 12  دیروز برگزار شد.
رئیس شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات کشور بر لزوم عدم مداخله دولت در امور این تشکل صنفی تأکید کرد. مصطفی کواکبیان رئیس شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات در همایش سراسری خانه‌های مطبوعات کشور که به منظور انتخاب هیئت مدیره شورای مرکزی آنها در مجتمع باغ زیبا در تهران برگزار می‌شد، با اذعان به تعطیلی جلسات این شورا در پنج ماه گذشته به دلیل انتخابات استانی و کشوری  به تشکیل  شش کمیته اقتصادی، آموزشی، پژوهشی، اطلاع رسانی، حقوقی و شهرستان‌ها در این مدت در شوراها اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که در دو سال گذشته، نهایت تلاش ما این بوده که کمیته آموزشی خودمان را با کمک آموزشی از جانب معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد تقویت کنیم که در این زمینه دو دوره آموزش روزنامه نگاری با مشارکت ۱۵۰ نفر از افراد خانه‌های مطبوعات برگزار شد.
کواکبیان همچنین با اشاره به اینکه این شورا در دو سالی که از تأسیس آن می‌گذرد مکان ثابتی برای فعالیت نداشته است از جمع آوری حدود ۸۰ میلیون تومان حق عضویت از اعضا در همین مدت خبر داد و تصریح کرد: آقای انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد قول کمک مالی به شورا را داده است.
رئیس شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات در پایان خاطرنشان کرد: بنده هر زمان که متوجه شوم شورای مرکزی خانه مطبوعات به یک تشکل دولتی تبدیل می‌شود، قطعاً از آن خارج خواهم شد. خانه‌های مطبوعات و این شورا باید غیردولتی بمانند و هیئت مدیره آتی باید برای این مسئله ساز و کار دقیقی تعیین کند. به گزارش معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد، حسین انتظامی در حاشیه برگزاری انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات با بیان اینکه خانه‌های مطبوعات فراگیرترین تشکل مطبوعاتی کشور است، گفت: با وجود فرآیند عضوگیری شفاف و سختگیرانه می‌توان ادعا کرد خانه‌های مطبوعات، نمایندگی جامعه مطبوعات در استانهای کشور را دارد.
وی افزود: دلیل اینکه برخی تشکل‌ها نمی‌توانند مدعی نمایندگی صنف خود باشند این است که در فرآیند انتخابات آنها اصول دموکراتیک و مشارکت حداکثری رعایت نشده است.
معاون مطبوعاتی همچنین بر اهمیت یکسان بودن اساسنامه خانه‌های مطبوعات استان‌ها اشاره و با تاکید بر اینکه واگذاری امور به صنوف باید در عمل محقق شود، خاطرنشان کرد: در واگذاری امور به صنوف حتما اختلالاتی به وجود می‌آید اما صرف وجود برخی مسائل، نباید مانع از واگذاری امور و عقب نشینی به نفع اصناف شد.
انتظامی حاکم شدن خرد جمعی را یکی از منافع متعدد واگذاری امور به تشکل‌های قانونی، انجمن‌ها و صنوف عنوان کرد و افزود: در چنین شرایطی مطالبات و اشکالات موجود اولویت بندی می‌شود ضمن اینکه با مشارکت صنوف در سیاستگذاری‌ها است که راه حل‌ها ارائه می‌شود و خود صنوف در اجرای راه حل‌ها کمک می‌کنند.
انتخابات خانه‌های مطبوعات به صورت الکترونیکی از ساعت 10 تا 12 با مشارکت حدود 80درصد واجدان شرایط برگزار و نتایج آن به شرح جدول زیر اعلام شد. لازم به ذکر است اعضای جدید شورای مرکزی در اولین جلسه خود رئیس، هیات رئیسه و کمیته‌های داخلی را انتخاب کردند .
کد مطلب: 73609
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *