۰
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۷

خوابگاههای دانشجویی در دولت تدبیر و امید

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از احداث، تجهیز و بهر برداری و درحال ساخت 369 هزار متر مربعی خوابگاه دانشجویی در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: 107 هزار متر مربع از فضاهای خوابگاهی در حال ساخت تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از احداث، تجهیز و بهر برداری و درحال ساخت 369 هزار متر مربعی خوابگاه دانشجویی در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: 107 هزار متر مربع از فضاهای خوابگاهی در حال ساخت تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد رضا فراهانی داوود آبادی روز چهارشنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته خوابگاههای دانشجویی با ارائه آمار کلی از احداث، تجهیز و همچنین خوابگاههای دانشجویی در حال احداث، اظهار داشت: 107 هزار متر مربع از فضاهای خوابگاهی درحال ساخت تاکنون به بهره‌برداری رسیده است که این آمار درمقایسه با دولتهای پیشین که 950هزارمترمربع را درکارنامه خود ثبت کرده اند، رشد 39درصدی را نشان می دهد.

** اختصاص بودجه 9میلیارد تومانی درسال 96 برای تجهیز و ساخت خوابگاه ها
فراهانی درادامه از تخصیص 9میلیارد تومان بودجه بر اساس ظرفیت خوابگاهی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان سال 96 خبر داد و افزود: این مبلغ در فروردین امسال به دانشگاه‌های مربوطه رسیده است.
فراهانی در ادامه نحوه توزیع این بودجه را بر اساس تعداد تخت های خوابگاهی در هر دانشگاه اعلام کرد و اظهار داشت: بطور یقین این میزان بودجه مبلغ قابل توجهی برای تجهیز و بازسازی خوابگاه های دانشجویی نخواهد بود.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: طی برنامه پنجم توسعه دولت حتی یک ریال برای تعمیرو بازسازی وتجهیز خوابگاه‌ها اختصاص نداده؛ اما در گذشته مبلغی حدود20 میلیارد تومان برای این منظور تخصیص داد.

** بهره برداری از 21خوابگاه دانشجویی نیمه تمام در دولت یازدهم
معاون فرهنگی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: در دولت یازدهم تعداد پروژه‌های خوابگاهی نیمه‌ تمام 21 خوابگاه بوده و به غیر از دو خوابگاه که در موقعیت خوابگاهی مناسبی نبود، بقیه آنها به مساحت 15 هزار و 170 متر مربع به سرانجام رسیده است.
به گفته فراهانی 107هزار و782 متر مربع خوابگاهی به مساحت خوابگاه‌های موجود در دولت یازدهم اضافه شد.

** خوابگاه نیمه تمام نداریم
فراهانی افزود: در دولت یازدهم جمعا 21 پروژه خوابگاهی نیمه تمام به حدود 92هزار و 712متر مربع داشتیم که تکمیل و هم اکنون خوابگاه نیمه تمام نداریم.

** 261هزارمترمربع خوابگاه درحال احداث است
فراهانی درادامه سخنان خود از261 هزار متر مربع پروژه خوابگاهی درحال احداث خبر داد و افزود: با تکمیل این پروژه ها، جمعا361 هزار متر مربع فضای خوابگاهی در دولت دوازدهم تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
معاون فرهنگی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درادامه همچنین با اشاره به اینکه 107 هزارمتر مربع از فضاهای خوابگاهی درحال احداث تاکنون به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: 262 هزار مترمربع نیزهم اکنون درحال احداث است که تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری خواهند رسید.
کد مطلب: 86881
برچسب ها: خوابگاه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *