۰
يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰

موضع جدید ژاپن علیه کره شمالی

گزارشی که امروز (یکشنبه) منتشر شده، حاکی از آن است که ژاپن همزمان با آغاز مذاکرات هسته‌ای میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، سطح آماده باش نظامی خود را علیه موشک‌های کره شمالی کاهش داده است.
گزارشی که امروز (یکشنبه) منتشر شده، حاکی از آن است که ژاپن همزمان با آغاز مذاکرات هسته‌ای میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، سطح آماده باش نظامی خود را علیه موشک‌های کره شمالی کاهش داده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این گزارش در حالی منتشر شده است که ژاپن برای کاهش رویکرد سختگیرانه خود علیه پیونگ‌یانگ در پی نشست تاریخی میان رهبر کره شمالی و رییس جمهور آمریکا، تحت فشار قرار گرفته است.
براساس گزارش روزنامه "آساهی شیمبون"، نیروهای دفاع از خود ژاپن در روز جمعه، ۲۹ ژوئن برنامه خود را برای استقرار دائمی کشتی‌هایی در دریای ژاپن جهت رهگیری و کشف موشک‌ها متوقف کرده‌اند اما نیروهای ژاپن برای کشف و رهگیری موشک‌ها با استفاده از تصاویر ماهواره‌های جاسوسی آمادگی خود را حفظ خواهند کرد.
مقامات نظامی ژاپن به روزنامه "آساهی" گفتند، توکیو از سیاست آمریکا که وضعیت هشداری خود را در خصوص منطقه هند و پاسیفیک کاهش داده، پیروی می‌کند. ژاپن همچنین مانورهای تخلیه عمومی خود را که برای شبیه سازی شرایط حملات موشکی کره شمالی صورت می‌گرفت، متوقف کرده است.
ژاپن مدت‌ها سکوت خود را در خصوص مواضع دقیق نظامی‌اش علیه کره شمالی، از جمله محل استقرار کشتی‌های دارای تکنولوژی پیشرفته‌ حفظ کرده است.
همزمان با افزایش نگرانی‌ها از سوی توکیو در خصوص به حاشیه رانده شدن ژاپن در مذاکرات دیپلماتیک با کره شمالی، شینزو آبه، نخست وزیر این کشور ماه گذشته اعلام کرد که دولتش برای تنظیم دیداری با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به پیونگ‌یانگ نزدیک شده است.
دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا پس از دیدار با کیم توقف مانورهای مشترک نظامی با کره جنوبی را اعلام کرد و مون جائه این، رییس جمهور کره جنوبی نیز از رویکرد نرم‌تر در مقابل پیونگ‌یانگ استقبال کرد و تا کنون دو بار با رهبر کره شمالی دیدار کرده است.
کد مطلب: 89631
برچسب ها: ژاپن
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *