۱
۰
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰

هیچ برنامه ای برای روز "کوروش" وجود ندارد

سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور اعلام کرد: برای روز ۷ آبان ماه (منسوب به روز کوروش)، فارغ از صحت و سقم آن، برنامه‌ای ندارد.
سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور اعلام کرد: برای روز ۷ آبان ماه (منسوب به روز کوروش)، فارغ از صحت و سقم آن، برنامه‌ای ندارد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان، مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: «این سازمان فارغ از صحت و سقم روز ۷ آبان‌ماه و با اعتقاد بر این‌که هرگونه حاشیه به میراث‌فرهنگی کشور آسیب جدی می‌رساند هیچ‌گونه برنامه‌ای برای این روز ندارد.
این سازمان در راستای صیانت از میراث‌فرهنگی کشور و عمل به وظیفه ذاتی خود، هیچ‌گونه استقبالی از برنامه‌هایی که به میراثمان آسیب می‌رساند نمی‌کند.»
هفتم آبان چند سالی است به نام کوروش گره خورده است و روزی برای بزرگداشت این پادشاه ایرانی. به باور گروهی این روز بر پایه منابع تاریخی یونانیان زادروز کوروش است. عده‌ای دیگر نیز ان را روز فتح بابل به دست کوروش می‌دانند. برخی علمای دینی هم از جمله امامان جمعه استان فارس پایه این عقاید را دست‌کاری شده می‌دانند.
کد مطلب: 95572
برچسب ها: روز کوروش
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کورشی که اصلا تاریخ فراموش شده بود و ختی در زمان اشکانی و ساسانی هیچ اسمی از آن نبود و تا صد سال قبل اصلا مردم ایران او را نمی شناختند یکهو از دل کتابهای یهودیان می آید بیرون! بعد همین شخص می شود نماد ملی! بعد اصرار می کنند برایش تاریخ هم بتراشند! آنهم نه تاریخ آغاز سلطنت او! که تاریخ نجات دادن یهودیان توسط او یعنی سقوط بابل!
یعنی مردم ایران باید روز نجات یهودیان را جشن بگیرند. آنهم در حالی که خود یهودیان روز پوریم یعنی روز کشتار ایرانیان را جشن می گیرند.