۰
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
مروری بر آخرین دور رقابتهای گروهی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا

جشنواره گل لیورپول، حذف اتلتیکومادرید، ناپولی و دورتموند

سیدبندی مرحله دوم لیگ قهرمانان اروپا چگونه است؟
لیگ قهرمانان فوتبال اروپا بامداد امروز (پنجشنبه) در مرحله گروهی پایان یافت و پس از آنکه صعود ۸ تیم به مرحله دوم در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابتهای گروهی مشخص شده بود، چهره ۸ تیم دیگر راه یافته به مرحله دوم و ۸ تیم راه یافته به لیگ اروپا مشخص شد تا همگان در انتظار روز دوشنبه ۲۰ آذر و قرعه کشی مرحله دوم باقی بمانند.
جشنواره گل لیورپول، حذف اتلتیکومادرید، ناپولی و دورتموند
لیگ قهرمانان فوتبال اروپا بامداد امروز (پنجشنبه) در مرحله گروهی پایان یافت و پس از آنکه صعود ۸ تیم به مرحله دوم در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابتهای گروهی مشخص شده بود، چهره ۸ تیم دیگر راه یافته به مرحله دوم و ۸ تیم راه یافته به لیگ اروپا مشخص شد تا همگان در انتظار روز دوشنبه ۲۰ آذر و قرعه کشی مرحله دوم باقی بمانند.
به گزارش مردم سالاری آنلاین، بامداد چهارشنبه، مسابقات ۴ گروه ابتدایی این رقابتها پایان یافت. در گروه اول، منچستر یونایتد ۲ بر یک زسکا مسکو را شکست داد و بازل نیز ۲ بر صفر در زمین بنفیکای پرتغال پیروز شد تا منچستریونایتد و بازل با ۱۵ و ۱۲ امتیاز از این گروه صعود کنند. زسکامسکو با ۹ امتیاز سوم شد و به لیگ اروپا رفت و بنفیکا هم بدون امتیاز حذف شد.
در گروه دوم پاری سن ژرمن و بایرن مونیخ که صعودشان قطعی شده بود به دیدار هم رفتند که بایرن با پیروزی ۳ بر یک، انتقام شکست دور رفت را از پاریسی ها گرفت و هر دو تیم با ۱۵ امتیاز صعود کردند. اما پاری سن ژرمن به خاطر تفاضل گل بهتر صدرنشین شد. سلتیک هم علیرغم شکست خانگی یک بر صفر در مقابل اندرلخت بلژیک، با تنها ۳ امتیاز به لیگ اروپا رفت و اندرلخت هم با ۳ امتیاز حذف شد.
در گروه سوم که اتلتیکومادرید هنوز اندک شانسی برای صعود داشت در استمفوردبریج با نتیجه مساوی یک بر یک در مقابل چلسی متقوف شد. آاس رم هم با یک گل قره باغ را شکست داد تا با ۱۱ امتیاز صدرنشین شود. چلسی با ۱۱ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به رم دوم شد و اتلتیکومادرید با ۷ امتیاز به لیگ اروپا صعود کرد. قره باغ آذربایجان هم با ۲ امتیاز حذف شد.
در گروه چهارم بارسلونا در زمین خود با ۲ گل اسپورتینگ لیسبون را شکست داد تا اندک امیدهای این تیم پرتغالی هم برای صعود نقش بر آب شود. یوونتوس هم در زمین المپیاکوس با ۲ گل پیروز شد و بدین ترتیب بارسلونا و یوونتوس با ۱۴ و ۱۱ امتیاز به مرحله دوم رسیدند و اسپورتینگ با ۷ امتیاز به لیگ اروپا رفت. المپیاکوس هم با یک امتیاز حذف شد.
بامداد پنجشنبه هم ۸ بازی گروههای بعدی برگزار شد تا چهره سایر تیمهای صعودکننده هم مشخص شود.
در گروه پنجم، لیورپول در زمین خود در آنفیلد جشنواره ای از گل به راه انداخت و با ۷ گل اسپارتاک مسکو را در هم کوبید و با ۱۲ امتیاز صدرنشین شد. سویا هم در زمین ماریبور با تساوی یک بر یک ، ۹ امتیازی شد و همراه با لیورپول صعود کرد. اسپارتاک با ۶ امتیاز به لیگ اروپا رفت و ماریبور که از قبل، حذفش قطعی بود با ۳ امتیاز به کار خود پایان داد.
در گروه ششم، منچسترسیتی که صعودش قطعی شده بود در زمین شاختاردونتسک اوکراین ۲ بر یک شکست خورد. این نتیجه حذف ناپولی را حتی در صورت برد ناپولی قطعی می کرد. اما با این حال ناپولی در زمین فاینورد هم ۲ بر یک شکست خورد تا شانسی برای صعود نداشته باشد. در این گروه، منچسترسیتی با ۱۵ و شاختار با ۱۲ امتیاز صعود کردند، ناپولی با ۶ امتیاز به لیگ اروپا رفت و فاینورد هلند با ۳ امتیاز حذف شد.
در گروه هفتم، بشیکتاش در زمین لایپزیش ۲ بر ۱ پیروز شد تا حذف لایپزیش قطعی شود. بشیکتاش هم با ۱۴ امتیاز صدرنشین شد و صعود کرد. پورتو هم ۵ بر ۲ موناکو را شکست داد و با ۱۰ امتیاز دوم شد و صعود کرد. لایپزیش ۷ امتیازی که در صورت برد در بازی آخر شانس صعود به مرحله دوم را داشت با ۷ امتیاز به لیگ اروپا رفت و موناکو با ۲ امتیاز حذف شد.
و در آخرین گروه، در شرایطی که صعود تاتنهام و رئال مادرید قطعی شده بود این دو تیم باز هم پیروز شدند. تاتنهاک ۳ بر صفر آپوسل نیکوزیای قبرس را شکست داد و با ۱۶ امتیاز اول شد و رئال مادرید در دیداری دشوار دورتموند را ۳ بر ۲ شکست داد و با ۱۳ امتیاز دوم شد. دورتموند که می دانست شانسی برای صعود ندارد، تمام توان خود را به کار برد تا در سانتیاگو برنابئو امتیاز بگیرد و به لیگ اروپا صعود کند. دورتموند امتیاز نگرفت اما سرانجام با ۲ امتیاز و صرفا با تفاضل گل بهتر نسبت به آپوئل نیکوزیا، راهی لیگ اروپا شد.
بدین ترتیب اتلتیکومادرید، ناپولی و دورتموند مهمترین تیمهای حذف شده مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بودند که حالا باید شانس خود را در لیگ اروپا دنبال کنند. اما رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا پس از قرعه کشی مرحله دوم در دوشنبه آینده، داغتر از گذشته دنبال خواهد شد.

بر همین اساس، از اسپانیا 3 تیم و از انگلیس 5 تیم به این مرحله رسیده اند و نکته مهم این که 4 تیم از 5 تیم انگلیسی در سید یک این قرعه کشی حضور دارند. تمامی تیم‌های حاضر در سید یک بازی برگشت را در خانه خود برگزار می‌کنند.
تیم‌های حاضر در سید یک فوتبال باشگاهی اروپا عبارت‌اند از: منچستریونایتد، پاری‌سن‌ژرمن، رم، بارسلونا، لیورپول، منچسترسیتی، بشیکتاش، تاتنهام
تیم‌های حاضر در سید دو فوتبال باشگاهی اروپا عبارت‌اند از: بشیکتاش، بایرن مونیخ، چلسی، یوونتوس، سویا، شاختار دونتسک، پورتو و رئال مادرید

نکته بسیار مهم این که تیم‌هایی راه یافته به این مرحله از یک کشور هرگز برابر یکدیگر صف آرایی نخواهند کرد و تیم‌هایی که در یک گروه بوده‌اند برابر یکدیگر قرار نخواهند گرفت.

 
کد مطلب: 78275
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *