۰
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳

اعضای هیئات اجرایی انتخابات تعیین شدند

فرماندار تهران با اشاره به ثبت نام ۱۱۸۶ نفر برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات فرمانداری تهران، از آغاز مهلت ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران از فردا تا پنج شنبه (۲۱ آذر) خبر داد.
فرماندار تهران با اشاره به ثبت نام ۱۱۸۶ نفر برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات فرمانداری تهران، از آغاز مهلت ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران از فردا تا پنج شنبه (۲۱ آذر) خبر داد.
به گزارش ایسنا، عیسی فرهادی فرماندار تهران ظهر امروز (پنج شنبه) در ستاد انتخابات فرمانداری تهران به ارائه گزارشی از تعداد افراد ثبت نام شده در روزهای گذشته برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: تا پایان چهارمین روز از مهلت قانونی ثبت نام هزار و صد و ۱۸ نفر با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران فرایند ثبت نام خود را انجام داده اند.
وی با اشاره به ثبت نام از ۹ نفر از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه اقلیت های دینی اظهار کرد: تا کنون ۴ نفر برای حوزه انتخابی ارامنه و ۳ نفر برای حوزه انتخابیه آشوریان در فرمانداری تهران داوطلبی خود را اعلام کردند. همچنین برای حوزه انتخابیه اقلیت‌های زرتشتیان و کلیمیان نیز هرکدام یک داوطلب تا کنون داشته اند؛ در جریان پنجم روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات تا ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه امروز صد و ۱۸ نفر به طور قطعی ثبت نام خود را انجام داده اند که از این تعداد ۱۴ نفر زن هستند.
فرماندار تهران خاطرنشان کرد: در چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تهران و ۴ اقلیت های مذهبی، ۴۰۹ نفر با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران داوطلبی خود را اعلام کردند که این آمار بیش از ۲ برابر آماری است که در انتخابات دوره قبل در روز چهارم ثبت نام خود را اعلام کرده بودند.
فرهادی همچنین با بیان اینکه «امروز آخرین روز تشکیل هیئت‌های اجرایی در فرمانداری تهران است»، اظهار کرد: تاکنون اعضای هر ۵ هیئت اجرایی مربوط به حوزه انتخابیه تهران و چهار اقلیت دینی مشخص شده اند و این هیئت کار خود را آغاز کرده است؛ این هیئت به طور عملی از هفدهم آذرماه با تشکیل جلسات وارد فرآیند بررسی صلاحیت‌ها خواهند شد.
فرماندار تهران در ادامه با اشاره به آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران گفت: از فردا (۱۵ آذر) تا پنج شنبه (۲۱ آذر) ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری حوزه انتخابیه تهران آغاز می‌شود. داوطلبان این انتخابات می‌توانند علاوه بر حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور به ستاد انتخابات فرمانداری تهران واقع در طبقه همکف ساختمان فرمانداری در خیابان میرعماد مراجعه کنند.
فرهادی در پایان خاطر نشان کرد: فرایند ثبت نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دو روز دیگر ادامه دارد و روز شنبه شانزدهم آذرماه پایان می یابد و بر اساس قانون انتخابات و روزشمار برگزاری انتخابات هیچ تغییری در مهلت زمانی مراحل مختلف ایجاد نخواهد شد.
کد مطلب: 119499
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *