۰
دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۸

آمریکا واقعیت غیرانسانی خود را نشان داد

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با بشار اسد تصریح کرد: دولت آمریکا با مخالفت خود تا به امروز برای برداشتن محاصره سوریه و ایران واقعیت غیرانسانی خود را در برابر جهانیان نشان داده است. وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با بشار اسد تصریح کرد: دولت آمریکا با مخالفت خود تا به امروز برای برداشتن محاصره سوریه و ایران واقعیت غیرانسانی خود را در برابر جهانیان نشان داده است.
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با بشار اسد تصریح کرد: دولت آمریکا با مخالفت خود تا به امروز برای برداشتن محاصره سوریه و ایران واقعیت غیرانسانی خود را در برابر جهانیان نشان داده است.
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با بشار اسد تصریح کرد: دولت آمریکا با مخالفت خود تا به امروز برای برداشتن محاصره سوریه و ایران واقعیت غیرانسانی خود را در برابر جهانیان نشان داده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه(سانا)، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت: بحران کرونا در وهله اول شکست رژیم های غربی و در وهله دوم بی اخلاقی آنها را ثابت کرد زیرا این بیماری واگیر دار نشان داد که این رژیم ها برای خدمت به گروه معینی از صاحبان منافع هستند و نه خدمت به ملت ها.‎
رئیس جمهور سوریه در ابتدای این دیدار به دولت و ملت ایران به خاطر قربانیان ناشی از ویروس کرونا تسلیت گفت و از تبدیل این بیماری واگیر دار به بستری برای بهره برداری سیاسی از طرف برخی کشورها در غرب و در صدر آنها آمریکا ابراز تاسف کرد؛ آمریکایی که به شیوه تحریم علیه کشورها با وجود این شرایط بشردوستانه استثنایی ادامه می دهد.‎
از سوی دیگر، وزیر امور خارجه ایران در این دیدار تاکید کرد که دولت آمریکا با مخالفت خود تا به امروز برای برداشتن محاصره سوریه و ایران واقعیت غیرانسانی خود را در برابر جهانیان نشان داده است.
برپایه این گزارش، در این دیدار آخرین تحولات فرایند سیاسی از جمله کمیته تدوین قانون اساسی و روند استانه و تحولات اوضاع در شمال سوریه در سایه تعدی مداوم ترکیه به حاکمیت و خاک سوریه خواه از طریق اشغال مستقیم اراضی یا از طریق افزایش به اصطلاح مقرهای نظارت که عملا چیزی جز پایگاههای نظامی نیست، بررسی شد.
رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: رفتار عملی ترکیه حقیقت مقاصد ترکیه از طریق عدم پایبندی به توافقنامه هایی که خواه در آستانه یا سوچی امضا کرده است، نشان می دهد؛ توافقنامه هایی که همگی آنها بر اذعان به حاکمیت و وحدت اراضی سوریه تاکید می کند.‎
در همین حال، وزیر خارجه ایران نیز تلاش های کنونی غربی برای بهره برداری مجدد از موضوع سلاح های شیمیایی در سوریه را تقبیح کرد و آن را یک رفتار شرم آور خواند که از این بهانه در این شرایط  جهان بهره برداری مجدد شود؛ با وجود همه شک و تردید ها و نقاط ضعف و خللی که این موضوع در برهه گذشته داشته است.
برپایه این گزارش، در این دیدار همچنین راههای توسعه روابط دوجانبه از جمله اقتصادی و تشویق سرمایه گذاریها بین دو کشور در راستای منافع ملت های دو کشور دوست بررسی شد.
در این دیدار ولید المعلم معاون نخست وزیر و وزیر خارجه و بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای دفتر ریاست جمهوری و فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه حضور داشتند.‎
کد مطلب: 127774
برچسب ها: محمدجواد ظریف
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *