۰
جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۱

لغو تابعیت آمریکایی فرزندان مرسی

پس از گذشت دو ماه از مهلت "یک هفته ای" محمد مرسی، دادگاه قاهره فردا شنبه به ریاست محمد السید، برای لغو تابعیت آمریکایی فرزندان محمد مرسی رییس جمهور مصر تشکیل جلسه خواهد داد
به نقل از شبکه خبری العالم، محمد طارق، حقوقدان مصری چندی پیش با ارائۀ دادخواستی، لغو تابعیت آمریکایی دو فرزند رییس جمهور به نام های اسامه و شیماء، را خواستار شده بود. در این دادخواست از رییس جمهور درخواست شده که به عنوان پدر "اسامه محمد مرسی" و "شیماء محمد مرسی"، فورا و به طور علنی برای سلب تابعیت آمریکایی از نامبردگان اقدام کند.
در بخشی از دادخواست این وکیل مصری آمده است: به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست فرزندان رییس جمهوری که در چنین برهه حساسی از تاریخ مصر، زمام امور کشور و تصمیم گیری در مورد مسائل سرنوشت ساز را بر عهده دارد، تابعیتی غیر از تابعیت مصر داشته باشند. این امر با متن ماده ۱۰ قانون تابعیت مصوب ۱۹۷۵ نیز مخالف است. بنا بر این لازم است در راستای حفظ منافع و امنیت ملی، نامبردگان به سرعت و به طور علنی از تابعیت امریکایی صرف نظر کنند و این اقدام خود را به اطلاع مردم مصر برسانند.
دو ماه پیش از این و در پی شدت گرفتن مخالفت ها با اهانت غرب به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام (ص)، صدها مصری‌ اعم از گروه‌های سلفی، ‌اعضای احزاب مدنی،‌ روشنفکران و گروه‌های سیاسی این کشور، با تعیین مهلت یک هفته ای، از مرسی خواسته‌ بودند به سرعت تابعیت آمریکایی فرزندان خود را لغو کند.
کد مطلب: 13307
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *