۰
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۱

راه‌اندازی اولین کارخانه ایرانی فرآورش نفت

برای نخستین بار در تاریخ کهن صنعت نفت ایران، در سال جهش توليد، واحد فرآورش نفت و گاز با ظرفيت 27 هزار بشكه در ميدان مشترك ياران جنوبي توسط شركت صنايع نفت امين(API) نصب و راه اندازي شد.
راه‌اندازی اولین کارخانه ایرانی فرآورش نفت
 برای نخستین بار در تاریخ کهن صنعت نفت ایران، در سال جهش توليد، واحد فرآورش نفت و گاز با ظرفيت 27 هزار بشكه در ميدان مشترك ياران جنوبي توسط شركت صنايع نفت امين(API)  نصب و راه اندازي شد.

 در فاز اول، بهره برداري از اين ميدان مشترک نفتی را تا بيش از 14 هزار بشكه در روز افزايش داده و در روزهاي آينده و در فاز تكميلي بهره برداري به ميزان توليد تا سقف 25 هزار بشكه در روز خواهد رسيد كه گامي بلند در بومي سازي تجهيزات بهره برداري و نگهداشت نفت به شمار می رود.

 این تاسیسات درحالی برای نخستین بار به همت شرکت ایرانی نصب و راه اندازی شده است که پيش از اين شركت‌هاي خارجي و يا شركت‌هاي داخلي با تجهيزات خارجي اقدام به ارائه اين خدمات به صورت ارزي مي کردند كه بومي سازي اين تجهيزات صرفه‌جويي ارزي قابل توجهي را در پي خواهد داشت.

میدان مشترک یاران که در ۱۳۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز و غرب میدان آزادگان جنوبی قرار دارد و با میدان مجنون عراق مشترک است.
کد مطلب: 133883
برچسب ها: نفت
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *