۰
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸

پلوسی تیم استیضاح ترامپ را معرفی کرد

در شرایطی که مجلس نمایندگان آمریکا امروز (چهارشنبه) برای رای‌گیری درباره استیضاح دونالد ترامپ به اتهام تحریک آشوب در کنگره آماده می‌شود، نانسی پلوسی ۹ دموکرات را به عنوان مسئولان روند استیضاح معرفی کرد.
پلوسی تیم استیضاح ترامپ را معرفی کرد
در شرایطی که مجلس نمایندگان آمریکا امروز (چهارشنبه) برای رای‌گیری درباره استیضاح دونالد ترامپ به اتهام تحریک آشوب در کنگره آماده می‌شود، نانسی پلوسی ۹ دموکرات را به عنوان مسئولان روند استیضاح معرفی کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل،  مسئولان روند استیضاح، پرونده مجلس نمایندگان را در کمیسیون قضایی سنا مطرح می‌کنند. پلوسی مشخص نکرد که مفاد استیضاح چه زمانی به سنا ارسال خواهد شد.
جمی راسکین، استاد سابق حقوق قانون اساسی به عنوان مدیر اصلی استیضاح تعیین شد. دیگر نمایندگان دموکرات شامل دیانا دیجت (کلورادو)، دیوید سیسیلین (رودآیلند)، خواکین کاسترو (تگزاس)، اریک اسوالول (کالیفرنیا)، تد لیو (کالیفرنیا)، جو نگوس (کلورادو)، مادلین دین (پنسیلوانیا) و دل استیسی پلاسکت (ویرجین آیلند) هستند.
نانسی پلوسی در بیانیه‌ای گفت: این وظیفه در چارچوب قانون اساسی و وظایف میهنی بر دوش آنهاست تا پرونده استیضاح و برکناری این رئیس جمهوری را ارائه دهند. آنها این کار را با عشق فراوان به کشور، عزم راسخ برای محافظت از دموکراسی و وفاداری به سوگندمان به قانون اساسی انجام می‌دهند.
مجلس نمایندگان آمریکا امروز یک بند استیضاح را به رای می‌گذارد که تصریح می‌کند، ترامپ با تحریک جمعیت هوادارانش به تلاش برای کارشکنی در کار کنگره که در حال تایید پیروزی بایدن از طریق آرای آلکترال بود، یک حمله به دولت را به راه انداخت.
مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه سه‌شنبه قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که خواستار استفاده از متمم بیست و پنجم قانون اساسی علیه ترامپ است. این فرایند نیازمند آن است که معاون رئیس جمهوری آمریکا و اکثریت کابینه ترامپ با برکناری فوری ترامپ از قدرت موافقت کنند.
با این حال، مایک پنس که ششم ژانویه از سوی برخی آشوب‌طلبان مورد انتقاد قرار گرفته و برخی هم خواستار اعدام او بابت امتناع از توقف شمارش آرای الکترال شدند، گفته است که تنها یک هفته مانده به پایان دوره ترامپ از متمم بیست و پنجم استفاده نخواهد کرد.
کد مطلب: 143131
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *