۰
چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۴

اهدای سبد معیشتی به خانواده‌های زندانیان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در ماه مبارک رمضان امسال ۳۸۰ بسته معیشتی به خانواده های زندانیان بی بضاعت این استان اهدا شد.
اهدای سبد معیشتی به خانواده‌های زندانیان
 رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در ماه مبارک رمضان امسال ۳۸۰ بسته معیشتی به خانواده های زندانیان بی بضاعت این استان اهدا شد.
به گزارش ایرنا، یدالله موحد  روز چهارشنبه در حاشیه آئین اهدای ۱۰۰ بسته کمک معیشتی از سوی بسیج حقوقدانان به خانواده زندانیان نیازمند افزود: در ماه مبارک رمضان همچنین بالغ بر ۱۷ مورد جهیزیه و بالغ بر ۲۰۴ مورد کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی نیز به خانواده زندانیان نیازمند اهدا شده است.
وی خاطرنشان کرد: بنا به دستورات  ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم رسیدگی به امور زندانیان، در ماه مبارک رمضان سال جاری ۲۹۳ نفر از قضات استان با حضور در زندانها به بررسی مشکلات و درخواست های مددجویان پرداخته و دستورات قانونی لازم برای حل مشکلات آنها را صادر کردند.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان یادآور شد: باید توجه داشت که جمع قابل توجهی از خانواده زندانیان استان کرمان به لحاظ مالی در مضیقه هستند و بضاعت لازم را ندارند و  باید این خانواده ها مورد توجه قرار گیرند که از این رو با همکاری قضات، مدیران زندان ها، کانون بسیج حقوقدانان، انجمن های حمایت از خانواده زندانیان و ستاددیه با جلب مشارکت خیران که همواره در امور خیر پیشگام هستند، ضمن سرکشی و دیدار با ۳۸۰ نفر از خانواده زندانیان بی بضاعت، درخواست ها و مسائل قضایی آمها نیز مورد رسیدگی قرار گرفته است.
موحد تاکید کرد: ماه مبارک رمضان برای همگان سرشار از خیر و برکت است و امیدواریم خیران نیز به مانند گذشته همت خود را از خانواده محرومان دریغ نورزند.
وی تصریح کرد: مردم می توانند به منظور توسعه کمک به خانواده مددجویان بی بضاعت زندان ها کمک های خود از جمله زکات فطره خود را به حساب انجمن های حمایت زندانیان و نیز ستاد دیه واریز کنند تا از محل این وجوه،کمک های آموزشی، بهداشتی و معیشتی بیشتری به خانواده زندانیان بی بضاعت صورت گیرد.
رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: در ماه مبارک رمضان امسال همچنین زمینه آزادی ۵۱ مددجوی جرایم غیرعمد با پرداخت چهار میلیارد و ۶۳۲ میلیون و ۵۵۹ هزار ریال از سوی ستاد دیه و ۲ زندانی با پرداخت ۳۴ میلیون تومان از سوی انجمن حمایت زندانیان کرمان فراهم شده است.
کد مطلب: 150090
برچسب ها: زندانیان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *