۰
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷
سخنگوی صنعت برق پاسخ داد

چند درصد مشترکان خانگی پاداش صرفه جویی دریافت کرده اند؟

سخنگوی صنعت برق گفت: تاکنون حدود ۲۵۰ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی برق لحاظ شده که ۴۰ درصد قبوض صادرشده برای مشترکان خانگی را شامل می‌شود.
چند درصد مشترکان خانگی پاداش صرفه جویی دریافت کرده اند؟
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران،سخنگوی صنعت برق مصطفی رجبی مشهدی گفت: تا امروز حدود ۲۵۰ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی در بخش مصرف برق خانگی  برای ۱۱ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۱۱۰ مشترک خانگی لحاظ شده و بالغ بر ۴۰ درصد قبوض صادره مشترکان خانگی را شامل می‌شود.
او گفت: همچنین کاهش مصرف برق ۸۰ درصد مشترکان خانگی در دوره گرم امسال را شاهد بودیم که ۱۰ درصد مشترکان خانگی تا ۱.۵ برابر، ۶ درصد بین  ۲ برابر  و ۴ درصد دیگر نیز بیش از ۲ برابر الگو مصرف برق داشته اند.
به گفته رجبی مشهدی، متوسط مصرف ماهانه ۸۰ درصد مشترکان خانگی در مناطق عادی ۲۷۵ کیلووات ساعت، ۱۰ درصد ۳۷۵ کیلووات ساعت، ۶ درصد ۵۲۰ کیلووات ساعت و ۴ درصد ۹۰۰ کیلووات ساعت است.
سخنگوی صنعت برق می گوید: براساس مصوبه هیات وزیران که در اواخر خرداد امسال تصویب شد،  ساعات شروع و خاتمه کار کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های عمومی غیردولتی از تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ تا تاریخ ۴ شهریور ۱۴۰۱ از ساعت ۷ تا ۱۳:۳۰ برای کاهش بار مصرف تعیین شد . همچنین  ادارات نیز علاوه بر حدود ۷۰۰ مگاوات کاهش مصرف، با مولدهای خود ۵۰۰ مگاوات برق را در پیک بار به مدار آوردند.
کد مطلب: 170966
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *