۰
يکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۰

خبر مهم آقای وزیر درباره مبلغ بودجه اجرای رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اختصاص یافته است.
خبر مهم آقای وزیر درباره مبلغ بودجه اجرای رتبه بندی معلمان
به گزارش مردم سالاری آنلاین، عملیات احداث مدرسه ۱۵ کلاسه دارالفنون در اردبیل با حضور وزیر آموزش و پرورش، مسئولان استانی، نمایندگان مجلس و جمعی از مدیران آغاز شد.
یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در این آیین اظهار داشت: این مجتمع آموزشی در فضایی به مساحت ده هزار مترمربع احداث می‌شود که برای تحصیل دختران و پسران در نظر گرفته شده و بی‌شک بزرگ‌ترین سرمایه تربیت نسل آینده است که منجر به خلق ثروت در کشور می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: سیاست اصلی دولت در همه ابعاد مردمی‌سازی است که در این زمینه اعتبارات قابل توجهی در نظر گرفته شده و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب بودجه امسال اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه ۲۱ هزار میلیارد ریال تعهد برای تامین زیرساخت‌ها و بسترهای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: ‌در همین راستا ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اختصاص یافته که حائز اهمیت و اساسی است.
نوری خاطرنشان کرد: معلمان با تربیت نسل جدید جستجوگری را عهده‌دار شده‌اند که این موضوع در امر مردمی‌سازی آموزش از ظرفیت اولیا بهره‌گیری شود. برکت و همت خیران در احداث ۵۰ درصدی کلاس‌های درس با کمک خیران به نوبه خود حائز اهمیت و اساسی است.
وی با اشاره نقش آموزش در تربیت نسل آینده افزود: تربیت نسل آینده می‌تواند بزرگترین سرمایه‌گذاری در توسعه نیروی انسانی و خلق ثروت در کشور باشد و دولت برای آموزش و پرورش اعتبارات سنگینی در نظر گرفته است.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: خیران در تامین زیرساخت‌های آموزشی کشور نقش اساسی ایفا کرده‌اند که به همین منظور ۵۰ درصد کلاس‌های درس به همت خیران احداث و تامین می‌شود و در این زمینه با توجه به این که تربیت نسل جدید جامعه و تربیت و هدایت آنها به جامعه بر عهده معلمان است بنابراین مردمی‌سازی آموزش اولیا باید در جهت نقش‌آفرینی باشد.
کد مطلب: 183401
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *