۰
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

باز هم معضلی دیگر برای کاربران ایرانی آیفون

از شب گذشته، تعدادی از اپلیکیشن‌های بانکی ایرانی روی آیفون اجرا نمی‌شوند. به‌نظر می‌رسد عامل اصلی این محدودیت خود اپل باشد.
باز هم معضلی دیگر برای کاربران ایرانی آیفون
به گزارش مردم سالاری آنلاین،از اواخر شب گذشته، کاربران ایرانی گوشی‌های آیفون با معضلی جدید مواجه شده‌اند: اپلیکیشن‌های بانکی خارج از اپ استور که از‌طریق پروفایل نصب شده‌اند، اجرا نمی‌شوند. ظاهراً پروفایل این اپلیکیشن‌ها از بخش تنظیمات آیفون حذف شده است و امکان نصب مجدد آن‌ها وجود ندارد.
از زمان تشدید تحریم‌های آمریکا، اپل اپلیکیشن‌های ایرانی را از فروشگاه آنلاین اپ استور حذف کرده است و اجازه‌ی انتشار آن‌ها را نمی‌دهد. ازاین‌رو، بسیاری از شرکت‌ها سراغ توسعه‌ی نسخه‌ی تحت‌وب رفتند؛ اما برخی از سرویس‌ها همچنان در قالب اپلیکیشن بومی روی آیفون دردسترس‌ بودند.
کاربران اپلیکیشن همراه کارت از شب گذشته با خطایی مواجه شده‌اند که اعلام می‌کند «این اپلیکیشن دیگر در‌دسترس نیست». با مراجعه به منو تنظیمات متوجه می‌شوید پروفایل اپلیکیشن همراه کارت حذف شده است و امکان نصب مجدد آن وجود ندارد.
دلیل اصلی بروز مشکل مشخص نیست؛ اما به‌احتمال زیاد محدودیت را خود اپل ایجاد کرده است. دراین‌میان، بانک تجارت در پیامکی به مشتریانش گفته است که اپلیکیشن همراه‌بانک تجارت به‌زودی از کار می‌افتد. ناگفته نماند در‌حال‌حاضر، برای دسترسی به خدمات بانکی می‌توانید از نسخه‌ی تحت‌وب اپلیکیشن‌ها استفاده کنید.
منبع:زومیت
کد مطلب: 188349
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *