۰
چهارشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۱

دوئل در بورس

بسیاری از کارشناسان تداوم کاهش اعتماد به بازار سهام را امری مضر برای بازار ارزیابی کرده و باور داشتند که در صورت ادامه دار شدن این وضعیت یعنی گرفته شدن تصمیمات غیرکارشناسی یا گفته هایی از این دست بازار شرایط سختی را پیش رو خواهد داشت.
دوئل در بورس

به گزارش مردم سالاری آنلاین،بازار سرمایه ایران در سال ۱۴۰۱ شاهد تداوم یک رویه تکراری بود. در این سال اعمال سیاست‌های شتاب زده یا اظهار نظرهای نسنجیده سبب شد، جریان معاملات در برخی مقاطع به کلی دگرگون شود و حتی روند بازار تحت تاثیر قرار گیرد.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان تداوم کاهش اعتماد به بازار سهام را امری مضر برای بازار ارزیابی کرده و باور داشتند که در صورت ادامه دار شدن این وضعیت یعنی گرفته شدن تصمیمات غیرکارشناسی یا گفته هایی از این دست بازار شرایط سختی را پیش رو خواهد داشت. چرا که افزایش ابهامات ناشی از بی اعتمادی به نظام تصمیم‌گیری از تقارن اطلاعاتی در بازار سهام می کاهد و می تواند زمینه را برای توزیع رانت از منبعی خارج از بازار فراهم کند.

 

 

به همین منظور اکوایران در گفت و گو با مهدی رباطی به بررسی آثار عدم اطمینان ناشی از تصمیمات کلان در بازار سرمایه پرداخته است.
منبع:دنیای اقتصاد

کد مطلب: 192285
برچسب ها: بورس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *