۰
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۰

دستگیری عامل تهدید به اسیدپاشی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی عامل تهدید به اسیدپاشی در شبکه اجتماعی روبیکا خبر داد.
دستگیری عامل تهدید به اسیدپاشی در فضای مجازی
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از ایسنا،سرهنگ محمدرضا فدائیان ششم مهر در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه توسط شخصی ناشناسی در شبکه اجتماعی روبیکا تهدید به اسیدپاشی شده است. با توجه به حساسیت موضوع، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و رسیدگی به آن در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: افسران سایبری پلیس فتا باتوجه به اظهارات شاکی و مستندات جمع‌آوری شده، اقدامات تخصصی خود را در جهت شناسایی متهم یا متهمان سایبری آغاز و در کمترین زمان ممکن هویت فرد مورد نظر شناسایی و طی هماهنگی قضایی، متهم به پلیس فتا احضار شد.

سرهنگ فدائیان ادامه داد: پس از حضور متهم در پلیس فتا و روبرو شدن وی با مستندات غیرقابل انکار جمع‌آوری شده توسط کارشناسان این پلیس، لب به اعتراف گشود و با تکمیل پرونده به دادسرا ارسال شد.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی افزود: برابر قانون هر گاه فردی، دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی، مالی و یا تهدید به افشای موارد سری نسبت به خود یا بستگان او کند، مجرم محسوب شده و مجازات متناسب برای آن درنظر گرفته شده است و لازم است کاربران اینترنتی در خصوص کسب آگاهی از قوانین موجود در حوزه فضای مجازی توجه لازم را داشته باشند .

رئیس پلیس فتا استان سمنان در پایان از عموم مردم خواست تا در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سامانه فوریتهای سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی http://WWW.CYBERPOLICE.IR گزارش کنند.

کد مطلب: 203623
برچسب ها: پلیس فتا بازداشت
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *