۰
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۹
روزنامه تودي زمان تركيه خبر داد:

ارائه لايحه ضد پ.ك.ك به كنگره آمريكا

كنگره آمريكا لايحه‌اي را به منظور اعلام حمايت از آنكارا در درگيري با تروريست‌هاي حزب كارگران كردستان تركيه (پ.ك.ك) به مجلس نمايندگان اين كشور ارائه داده است.
 به نوشته روزنامه تودي زمان تركيه، اين بيانيه از سوي اد وايتفيلد، نماينده جمهوري‌خواه مجلس نمايندگان آمريكا و رئيس مشترك كميته پارلماني تركيه - آمريكا پيشنهاد شده و آلسي هستينگز، نماينده كنگره حمايت از آن را برعهده داشته است.

در اين بيانيه ضمن ابراز همبستگي با تركيه تروريسم پ.ك.ك محكوم شده است. در تاريخ هفت ژوئن نيز متن مشابهي به كميته روابط خارجي مجلس سناي آمريكا ارجاع داده شده كه توسط سناتورهاي آمريكايي جان مك‌كين، جو ليبرمن، جين شاهين و ماركو روبيو تهيه شده بود.

اين بيانيه عنوان داشته كه پ.ك.ك دشمن تركيه، آمريكا و ديگر كشورهايي است كه خواهان زندگي در صلح هستند و در عين حال از اين گروه تروريستي خواسته تا سلاح‌هاي خود را زمين گذاشته، خشونت‌ را نفي كند و با دولت تركيه وارد مذاكرات صلح شود.

در عين حال انتقاداتي نيز از كشورهايي همچون سوئد، دانمارك و نروژ به سبب اجازه دادن به فعاليت شبكه‌هاي تلويزيوني وابسته به پ.ك.ك مطرح شده و از كشورهاي اروپايي خواسته شده تا عليه پ.ك.ك دست به تدابير فوري بزنند.

پ.ك.ك از سوي تركيه، آمريكا و اتحاديه اروپا در فهرست سازمان‌هاي ترورستي قرار داده شده و از سال ۱۹۸۴ تاكنون حملات مرگباري را در جنوب شرق تركيه صورت داده كه تاكنون جان ۴۰ هزار تن را گرفته است.
کد مطلب: 2085
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *