۰
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۰

هروی: شاید «یک زن» سرلیست حزب اعتدال و توسعه شود

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه می‌گوید: فعلاً هیچ فردی را برای سرلیستی انتخاب نکردیم مگر اینکه شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه مشخص و معین کند و ما اعلام کنیم، احتمال اینکه سر لیست ائتلافی تهران حزب اعتدال و توسعه یک زن باشد هم وجود دارد، البته این خانم از چهره‌های سیاسی حزب اعتدال و توسعه است. در حقیقت منظور این است که زنان هم از جمله گزینه‌های سرلیستی ما است.
هروی: شاید «یک زن» سرلیست حزب اعتدال و توسعه شود

به گزارش مردم سالاری آنلاین، احتمال سرلیستی زنان در انتخابات اسفندماه، خبری است که جواد هروی، سخنگوی حزب اعتدال و توسعه در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین اعلام می‌کند و می‌گوید البته سرلیستی زنان هنوز قطعی نشده است.

او همچنین از رایزنی های حزب متبوعش با تشکل های اصلاح طلب و ستاد عقلانیت که جمع هواداران علی لاریجانی است خبر می دهد و احتمال ارائه لیست مشترک و ائتلاف را رد نمی کند.

حق انتخاب از احزاب غیراصولگرا گرفته شد

جواد هروی، سخنگوی حزب اعتدال و توسعه در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به مواضع حزب اعتدال و توسعه در انتخابات مجلس دوازدهم گفت: با توجه به شرایط سیاسی کشور و به نسبت تأییدصلاحیت‌های صورت گرفته در روزهای گذشته، شاهد رقابتی شدن و مشارکتی شدن انتخابات ۱۴۰۲ نبودیم و عملاً حق انتخاب بازیکن از برخی احزاب غیراصول‌گرا گرفته شد، به همین دلیل در بسیاری از حوزه‌ها احزابی مانند اعتدال و توسعه برای حضور در صحنه انتخابات با کمبود بازیکن مواجه شدند.

در تهران لیست کامل ۳۰ نفره ارائه می‌کنیم

وی افزود: در حزب اعتدال و توسعه جهت تکمیل لیست‌های خود در تهران و سایر استان‌های کشور رایزنی با سایر احزاب را شروع کردیم و این رایزنی‌ها تاکنون موفق بوده و توانستیم به رشته وحدت کاندیداها در ارائه لیست دست پیدا کنیم که انشالله در روزهای آینده لیست خود را چه در تهران به صورت لیست کامل ۳۰ نفره و چه در استان‌های دیگر به صورت ائتلافی اعلام خواهیم کرد.

شاید یک زن سرلیست حزب اعتدال و توسعه باشد

هروی درباره تغییر حوزه انتخابیه نوبخت اظهار کرد: لیست‌های تهران با عنایت به تغییری که در حوزه‌های انتخابیه رخ می دهد، امکان تغییرات دارد. به عبارت دیگر در حال حاضر با توجه به شرایط پیش آمده حزب اعتدال و توسعه اصرار دارد که نوبخت از حوزه انتخابیه رشت در انتخابات شرکت کند یا اصرار بر این است که بتوانیم سرلیست‌های جدیدی اعم از اعضای حزب یا گروه‌های ائتلافی در تهران داشته باشیم که این اقدام طی ۲، ۳ روز آینده مشخص خواهد شد. همچنین حزب اعتدال و توسعه براساس رایزنی با سایر احزاب اعم از کارگزاران سازندگی، ندای ایرانیان، اعتماد ملی، خانه کارگر و ستاد عقلانیت که هواداران لاریجانی هستند، لیست مشترک خواهد داد.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه همچنین ادامه داد: البته سرلیستی لیست ائتلافی حزب اعتدال و توسعه با احزاب اصلاح‌طلب هنوز مشخص نیست و بنده گمانه‌زنی رسانه‌ها در این مورد را ردمی‌کنم، فعلاً هیچ فردی را برای سرلیستی انتخاب نکردیم مگر اینکه شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه مشخص و معین کند و ما اعلام کنیم، احتمال اینکه سر لیست ائتلافی تهران حزب اعتدال و توسعه یک زن باشد هم وجود دارد، البته این خانم از چهره‌های سیاسی حزب اعتدال و توسعه است. در حقیقت منظور این است که زنان هم از جمله گزینه‌های سرلیستی ما است.

هروی در پاسخ به اینکه حزب اعتدال و توسعه در مورد لیست با کارگزاران سازندگی، ندای ایرانیان، اعتماد ملی، خانه کارگر و ستاد عقلانیت رایزنی کرده است، خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته رایزنی‌های بسیار مفصل و متعددی داشتیم، نکته جالب این است که در این رایزنی‌ها گزینه‌هایی مشترک از آب درآمدند، یعنی ما روی یک گزینه تأکید می‌کنیم و بعد متوجه می‌شویم که سایر احزاب هم روی همان گزینه انگشت گذاشتند و این از جمله نقاط قوت این رایزنی‌ها است که اگر به همین صورت ادامه پیدا کند، بنده خبر خوش خواهم داد به این ترتیب که احتمالاً گزینه‌های احزاب ائتلافی کاملاً مشترک و مورد قبول همگان باشند.

کد مطلب: 211536
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *