۰
پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۵

حضور ۳۰ درصدی زنان در لیست‌های انتخاباتی

رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان بحث حضور ۳۰ درصدی زنان را در لیست‌های انتخاباتی به عنوان یک باور و واقعیت مطرح کرده‌اند و ما مجدانه پیگیر تحقق این شعار هستیم.
رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان بحث حضور ۳۰ درصدی زنان را در لیست‌های انتخاباتی به عنوان یک باور و واقعیت مطرح کرده‌اند و ما مجدانه پیگیر تحقق این شعار هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا؛ محمدرضا عارف، رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان صبح امروز در نشست تخصصی بررسی عوامل تاثیر گذار بر فرآیند قانون گذاری حوزه زنان در محل بنیاد امید ایرانیان با بیان این که پیشرفت در توسعه کشور نیازمند مشارکت همه جانبه زنان است اظهار کرد:‌ از ابتدای تاسیس بنیاد امید ایرانیان یکی از اولویت‌های اصلی خود را بر پیگیری مسائل مربوط به زنان قرار داده‌ایم و این یکی از دغدغه‌های جدی ماست.

او با تاکید بر این که هدف از حضور زنان در عرصه‌ی اجتماعی و مشارکت سیاسی بر ارتقای نقش آنها و محوریت زنان در پیشرفت و توسعه کشور قرار دارد اظهار کرد: در حال حاضر زمینه لازم در اختیار ما قرار دارد تا با فعالیت بیشتر زنان در حل امور اجتماعی شاهد ارتقای جایگاه این قشر ارزشمند در جامعه باشیم و این موضوعی است که جز با همکاری و همت خود زنان حل نمی‌شود.

وی همچنین با اشاره به این که ایجاد زمینه‌های لازم در جهت رسیدن به توسعه پایدار و نیز قرار گرفتن ایران در جایگاه نخست منطقه به کمک همه جانبه زنان نیازمند است اظهار کرد:‌ ۵۰ درصد از جامعه ما را زنان تشکیل می‌دهند و آنها باید در راه رسیدن به توسعه پایدار و پیشرفت کمک حال کشور باشند و در این زمینه بالاتر بردن عرصه مشارکت زنان در امور اجتماعی که یکی از راهکارهای مهم حضور زنان در عرصه‌ی قانون‌گذاری است به این مهم کمک خواهد کرد.

وی در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر این که اصلاح طلبان حضور ۳۰ درصدی زنان را در لیست‌های انتخاباتی به عنوان یک واقعیت مطرح کردند و به آن باور دارند اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که زنان به خاطر آینده و پیشرفت کشور در عرصه‌ی سیاسی و اجتماعی مشارکت کنند و در این زمینه تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم شعارمان را عملی سازیم.
کد مطلب: 53128
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *