۰
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵

ساختمان سازی؛ مقصد بعدی آمازون

آمازون به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین فعالان حوزه‌ی خانه‌ی هوشمند، می‌تواند بخشی مستقل برای ساخت و ساز و فعالیت در بازار املاک راه‌اندازی کند.
ساختمان سازی؛ مقصد بعدی آمازون
آمازون به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین فعالان حوزه‌ی خانه‌ی هوشمند، می‌تواند بخشی مستقل برای ساخت و ساز و فعالیت در بازار املاک راه‌اندازی کند.
آمازون که از فروشگاه‌های آنلاین تا سرویس‌های ابری و خانه‌های هوشمند را تحت تأثیر خود قرار داده، به‌تازگی سرویس مشاوره‌ی رایگان هوشمندسازی خانه را نیز راه‌اندازی کرده است. خانه‌ی هوشمند از جدیدترین ترندهای بازار فناوری است که شرکت‌های بزرگی همچون آمازون، گوگل و اخیرا اپل، در حال تلاش برای کسب درصد هرچه بیشتری از بازار آن هستند.
سؤالی که با توجه به فعالیت‌های گسترده‌ی اخیر آمازون مطرح می‌شود، این است که آیا این شرکت در بازار املاک پیشروی خواهد کرد و وارد صنعت ساختمان سازی خواهد شد؟ کارشناسان معتقدند این آینده دور از انتظار نیست. آمازون به‌تازگی چند بازار جدید از خرده‌فروشی تا سلامت و بانکداری را مورد بررسی قرار داده است. پس تصور ورود این شرکت به ساختمان سازی می‌تواند صحیح باشد. به هر حال کمبود ساختمان‌سازی در سال‌های اخیر در ایالات متحده‌ی آمریکا و تمایل برای هوشمندسازی هرچه بیشتر خانه‌های جدید توسط مشتریان، کارشناسان را به این باور رسانده که این بازار، برای حضور آمازون آماده است.
یکی از پرکاربردترین و مشهورترین محصولات این شرکت در زمینه‌ی هوشمندسازی خانه‌ها، دستیار هوشمند الکسا است. این ابزار می‌تواند وظایفی همچون برنامه‌ریزی قرار ملاقات، بررسی وضعیت آتی آب و هوا وحتی تنظیم نور محیط را با استفاده از دستورات صوتی برای کاربران انجام دهد. این شرکت به‌تازگی استارتاپ Ring را خریداری کرده است که در زمینه‌ی تولید زنگ هوشمند و سیستم‌های نظارت تصویری خانگی فعالیت می‌کند. علاوه بر موارد گفته‌شده، این شرکت در حال توسعه‌ی سرویس‌هایی برای سفارش غذا و مواد اولیه و همچنین سرمایه‌گذاری در محصولات کنترل پخت و پز است.
همان‌طور که درابتدای مقاله گفته شد، این شرکت در زمینه‌ی مشاوره برای هوشمندسازی خانه‌ها نیز به کاربران کمک می‌کند. در برخی مناطق آمریکا کارمندان آمازون به‌صورت حضوری به مشتریان مشاوره می‌دهند و در بقیه‌ی نقاط نیز می‌توان از مشاوره‌های آنلاین آن‌ها در جهت هوشمندتر کردن خانه‌ها استفاده کرد. به نظر می‌رسد اگر آمازون قصد داشته باشد ارزش افزوده‌ی بیشتری برای کاربران فراهم کند و خانه‌هایی هوشمندتر و البته دوست‌دار محیط زیست ارائه بدهد، باید خود به ساخت و ساز بپردازد.
در نهایت، باید این نکته را در نظر داشته باشیم که با ورود آمازون به این بازار، شرکت مطمئن خواهد بود که محصولاتش به‌صورت کامل و به بهترین نحو در خانه‌های کاربران نصب خواهند شد. در این حالت، تمامی فرآیند در کنترل شرکت خواهد بود. از طرفی، تمامی پیش‌بینی‌های انجام‌شده با سوابق آمازون در کسب و کار هم‌خوانی دارد. این شرکت همیشه ایده‌هایی هوشمندانه و سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک دارد.
کد مطلب: 84524
برچسب ها: فناوری
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *