۰
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۰
در مراسمی با حضور مسوولان شهری و نمایندگان مجلس و شورای شهر

نیمه شمالی بزرگراه صیاد شیرازی تکمیل شد

نیمه شمالی بزرگراه صیاد شیرازی پس از دو سال تعطیلی سرانجام تکمیل شد و در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان شهری و نمایندگان مردم تهران در مجلس و شورای شهر، افتتاح شد.
نیمه شمالی بزرگراه صیاد شیرازی تکمیل شد
نیمه شمالی بزرگراه صیاد شیرازی پس از دو سال تعطیلی سرانجام تکمیل شد و در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان شهری و نمایندگان مردم تهران در مجلس و شورای شهر، افتتاح شد.
محمدعلی افشانی در حاشیه افتتاح نیمه شمالی بزرگراه صیاد شیرازی تا بزرگراه ارتش گفت: خدا را شاکریم که امروز شاهد افتتاح پروژه بزرگ ادامه نیمه شمالی بزرگراه صیاد شیرازی هستیم. وی با بیان اینکه نیمه شمالی این بزرگراه از بیمارستان چمران تا بلوار ارتش ۲.۵ کیلومتر است که با اعتبار ۵۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: این پروژه دو سال تعطیل بود و در مردادماه بازدیدی از این پروژه داشتیم و بعد از بازدیدمان تصمیم گرفتیم که به صورت شبانه روزی این پروژه تکمیل شود.
وی با بیان اینکه این پروژه از لحاظ ترافیکی بسیار مهم است گفت: به دلیل تکمیل نبودن بزرگراه صیاد شیرازی، خودروها مجبور بودند برای ادامه تردد در نیمه شمالی وارد کوچه‌ها شوند و این مساله ترافیک را افزایش می‌داد و همانطور که قول دادیم تکمیل ادامه بزرگراه صیاد شیرازی در مهرماه انجام شد و حالا آن را افتتاح می‌کنیم. شهردار تهران با بیان اینکه از ابتدا قول داده بودم که پروژه‌ها را به طور کامل افتتاح کنم تصریح کرد: حالا می‌بینید که این پروژه در حالی افتتاح می‌شود که رمپ و لوپ، دوربین و حتی فضای سبز آن نیز کاشته شده است. وی در ادامه با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام در شهر زیاد داریم اما تصمیم‌مان بر این است که با اولویت بندی پیش برویم گفت: درصد پیشرفت فیزیکی و تاثیرگذاری پروژه‌ها بر روی زندگی مردم از مهمترین دلایل پیشبرد یک پروژه است.
افشانی با بیان اینکه در بحث ریلی نیز خبرهای خوبی داریم گفت: امروز ۷۰۰ میلیارد تومان حاصل از فروش اوراق مشارکت در حساب شهرداری است و حداکثر تا دو هفته آینده پرداخت‌ها شروع می‌شود و امیدواریم تا پایان سال آینده ۵۰ کیلومتر مترو با ۲۱ ایستگاه را به بهره‌برداری برسانیم.
رئیس شورای شهر تهران نیز عنوان کرد که برای تکمیل پروژه‌های عمرانی شهر تهران به غیر از مترو هشت تا 12 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.
به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه افتتاح نیمه شمالی بزرگراه صیاد شیرازی تا بزرگراه ارتش با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پروژه‌های متعدد و متنوعی در سطح شهر تهران فعال است گفت: پروژه‌های کوچک و بزرگی در تهران در حال اجراست که مجموعا برای تکمیل آنها به غیر از مترو نیازمند هشت تا 12 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.
وی با بیان اینکه میزان اعتبار مورد نیاز مترو برای تکمیل با توجه به نوسانات ارز باید مجددا بازبینی شود، گفت: با حضور قرارگاه خاتم الانبیاء امیدواریم تا پروژه‌ها هر چه سریع تر به بهره برداری برسد و بخش زیادی از پروژه‌ها را تکمیل کنیم.
رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه عمده پروژه‌های نیمه تمام شهر خودرو محور هستند تصریح کرد: باید به سمتی پیش برویم که مردم به جای استفاده از وسایل شخصی، از حمل و نقل عمومی به خصوص مترو استفاده کنند.
وی با بیان اینکه اگر بتوانیم پروژه‌های حمل و نقل عمومی از جمله مترو را به سرانجام برسانیم، اتفاقات خوبی رخ می‌دهد، گفت: 200 کیلومتر مترو داریم اما از آنجایی که تجهیزات کافی ندارند نتوانستیم از توان آنها به خوبی استفاده کنیم و شاهد هستیم که خطوط مترو با یک چهارم ظرفیت فعال هستند.
هاشمی با بیان اینکه باید تعداد سفر با مترو را روزانه به شش الی هفت میلیون سفر برسانیم، ادامه داد: برای تکمیل خطوط مترو به 25 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
 
کد مطلب: 96095
برچسب ها: شهردار تهران
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *