۰
دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵
از سوي وزارت اطلاعات صورت گرفت

دستگيري هفت متهم به همراهي تروريست شاهچراغ 

اگرچه در اخبار اوليه اقدام تروريستي در حرم شاهچراغ شيراز ابتدا عنوان شد که سه نفر دست به اقدام تروريستي زده‌اند و بعد از دستگيري عامل ترور، اعلام شد که نفر دوم که در حرم مخفي شده هم دستگير شده است، اما بعد از بررسي دوربين‌هاي حرم مشخص شد که عامل اين حنايت به تنهايي به حرم شاهچراغ حمله کرده است.
دستگيري هفت متهم به همراهي تروريست شاهچراغ 
گروه سياسي - سيد مجيدحسيني: اگرچه در اخبار اوليه اقدام تروريستي در حرم شاهچراغ شيراز ابتدا عنوان شد که سه نفر دست به اقدام تروريستي زده‌اند و بعد از دستگيري عامل ترور، اعلام شد که نفر دوم که در حرم مخفي شده هم دستگير شده است، اما بعد از بررسي دوربين‌هاي حرم مشخص شد که عامل اين حنايت به تنهايي به حرم شاهچراغ حمله کرده است.
به گزارش مردم سالاری آنلاین،با اين همه مشخص بود که چنين اقدامي بايد با همکاري و هماهنگي افراد ديگري شکل گرفته باشد. اين مساله اي بود که در روزهاي اخير موضوع بعضي از تحليل‌ها بود و مسئولان مختلف تاکيد داشتند که تحقيق در اين زمينه ادامه دارد و يقينا عاملان اين اقدام تروريستي به سزاي اعمال خود خواهند رسيد. اما از آنجايي که عامل اصلي اين جنايت در هنگام دستگيري زخمي شده و بعد از چند ساعت علي رغم تلاش‌ها در بيمارستان به هلاکت رسيد، پيدا کردن همراهان وي با اما و اگرهايي همراه بود. 
روز گذشته پنج روز پس از وقوع اين جنايت، وزارت اطلاعات در اطلاعيه اي خبر داد که عنصر دوم عملياتي و عوامل پشتيباني حمله ي تروريستي حرم شاه چراغ دستگير شده اند. 
در اطلاعيه روابط عمومي وزارت اطلاعات به اطلاع مردم رسيد که « در عملياتي پيچيده و با همکاري مردم هوشيار و بابصيرت ايران اسلامي، عنصر دوم عملياتي و 6 نفر از عوامل پشتيباني تيم جنايتکار تروريستي آن حرم مطهر شناسايي و بازداشت شدند. » وزارت اطلاعات تاکيد کرد که اطلاعات تکميلي متعاقباً به آگاهي ملت سرافراز ايران اسلامي خواهد رسيد.
از سوي ديگر معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس جزئيات دستگيري نفر دوم عمليات تروريستي حمله به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) را تشريح کرد.
اسماعيل محبي‌پور به خبرنگاران گفت: پس از انجام اقدامات فشرده اطلاعاتي و با همکاري همه دستگاه‌هاي ذيربط و تحت مديريت شوراي تامين فارس، عامل دوم و پشتيبان تروريست حمله کننده به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، در شيراز دستگير شد. محبي‌پور با بيان اينکه ابتدا فرد مورد نظر تحت اشراف اطلاعاتي قرار گرفت و امکان هرگونه تحرکي از او سلب شد، گفت: شامگاه يکشنبه هشت آبان اين فرد توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) فارس دستگير شد.
محبي‌پور از تداوم اقدامات اطلاعاتي همه نهادها در خصوص سرنخ‌ها، ريشه‌ها، عوامل پشتيبان و تسهيل‌کنندگان حمله تروريستي به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، ادامه دارد و مردم به ويژه خانواده معزز شهداي اين حادثه مطمئن باشند همه عوامل اين جنايت کور را به دست عدالت خواهيم سپرد.
همچنين سيد اسماعيل خطيب وزير اطلاعات دوشنبه در همايش ملي پدافند غيرعامل اعلام کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) توانستند شب گذشته با رعايت يکي از اصول کوچک پدافندي، عامل دوم اقدامات تروريستي شاهچراغ (ع) را دستگير کنند.
 وزير اطلاعات گفت: اقدامات فني و پدافندي وزارت اطلاعات باعث دستگيري عامل دوم حمله تروريستي به حرم حضرت احمد بن موسي (ع) شد، همچنين از گزارشات مردمي هم استفاده کرديم. اگر مردم توجه کنند و در صحنه حاضر باشند، دشمن مايوس خواهد شد.
 پيش از آن، محمدهادي ايمانيه استاندار فارس يکشنبه هشتم آبان‌ماه در حاشيه آيين خاکسپاري پيکر 6 شهيد حادثه تروريستي حرم مطهر شاهچراغ (ع) در اين آستان مقدس به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفته بود: مراجع امنيتي استان و کشور در حال پيگيري ابعاد اين حادثه هستند و تاکنون نيز سرنخ‌هايي در اين باره بدست آمده است. از سوي ديگر محسني اژه‌اي رئيس قوه قضائيه دوشنبه (9 آبان) طي سخناني در جلسه شوراي عالي قوه قضائيه ضمن تسليت حادثه تروريستي و جنايت رخ داده در حرم مطهر حضرت احمد بن موسي عليهماالسلام (شاهچراغ) که به شهادت و مجروح شدن تعدادي مرد و زن و کودک بي‌گناه انجاميد، اظهار کرد: حادثه اسفناک تروريستي در حرم شاهچراغ(ع) داراي نکاتي عبرت آموز براي دوستان و دشمنان ايران اسلامي است؛ اين واقعه نشان داد که تروريست‌ها و آدمکش‌هاي دست‌پرورده آمريکا و صهيونيست‌ها و انگليس و ديگر سلطه‌گران چه جنايتکاران خبيث و رذل و درنده‌اي هستند و مرتکب اعمالي مي‌شوند که جانوران وحوش نيز از آن اِعراض دارند؛ همگان مشاهده کردند که اين سفّاکان حتي به کودک معصومي که در آغوش مادر خود پناه گرفته نيز رحم نمي‌کنند.
رئيس دستگاه قضا يکي ديگر از عبرت‌هاي حادثه تروريستي شاهچراغ (ع) را برملا شدن دروغي به نام اطلاع‌رساني آزاد و مستقلِ مدعيان غربي دانست و گفت: رسانه‌هاي وابسته به غرب حتي حاضر نشدند جنايت رخ داده در حرم شاهچراغ را پوشش دهند؛ حال آنکه همين رسانه‌ها در مواردي که منافع نظام سلطه اقتضا مي‌کند از کاه کوه مي‌سازند اما در قبال يک جنايت تروريستي مشابه حادثه دلخراش شيراز، دستگاه‌هاي دروغ پرداز وابسته به نظام سلطه، قلب واقعيت مي‌کنند و برخلاف ادعاهاي مزورانه‌شان حتي اجازه نمي‌دهند مردم دنيا سفّاکي تروريست‌هاي دست‌پرورده آمريکا و اذنابش را مشاهده کنند.
«استانداردهاي دوگانه و تبعيض روا داشته شده از ناحيه مدعيان دروغين حقوق بشر در قبال تضييع حقوق انسان‌ها و جنايت عليه مردم در نقاط مختلف»؛ اين ديگر عبرت حادثه تروريستي شاهچراغ(ع) بود که رئيس عدليه بدان اشاره کرد و در همين راستا گفت: در مواردي که منطبق با منافع نظام سلطه نباشد، هر مقدار هم که به يک فرد يا کشور ظلم شود، سلطه‌گران خم به اَبرو نمي‌آورند؛ در همين جنايت رخ داده در حرم شاهچراغ(ع) شاهد بوديم که هم هتک حرمت يک مکان مقدس صورت گرفت و هم مردم و کودکان مظلوم و بي‌دفاعي به خاک و خون کشيده شدند اما مدعيان حقوق بشر نه تنها محکوم نکردند بلکه به نوعي از طريق بوق‌هاي تبليغاتي‌شان درصدد قلب واقعيت اين حادثه جگرسوز برآمدند. رئيس قوه قضائيه افزود: نکته‌اي که براي همه دوستداران انسانيت و کرامت و حقوق انساني عبرت آموز مي‌باشد اين است که کساني که در پشت قضاياي اغتشاشات در ايران هستند و به دروغ، ادعاي حمايت از مردم ايران را دارند همان‌هايي هستند که تروريست‌ها و آدمکش‌ها را تجهيز و تسليح مي‌کنند و به آنها آموزش و مأموريت مي‌دهند تا به سمت مردم ايران گلوله شليک کنند و به مقدسات اين مردم اهانت روا دارند.
وي ادامه داد: اين تروريست‌ها و آدمکش‌ها که مردم و غيرنظاميان و زوارِ يک مکان مقدس را به خاک و خون مي‌کشند، کجا و از ناحيه چه کساني تعليم مي‌بينند و تسليح و تجهيز مي‌شوند؟ از ناحيه چه کساني براي آنها مدارک جعلي تهيه مي‌شود؟ با چه انگيزه‌اي آنها زوار حرم را هدف قرار مي‌دهند؟ آيا اين قبيل موارد بيانگر زبوني و خواري و حقارت دشمنِ سفاک و کينه‌توز ايران اسلامي نيست؟ دشمني که بيش از 40 سال در پيشبرد هر توطئه‌اي شکست خورد و امروز به اين نقطه رسيده است که مردم ايران اسلامي را در يک حرم مطهر به رگبار ببندد؛ هر مقدار هم که رسانه‌هاي وابسته به نظام سلطه در بي‌توجهي به جناياتي نظير حادثه شاهچراغ کوشا باشند اما به هر ترتيب مردم دنيا و آزادگان و حق‌طلبان در اقصي نقاط گيتي خواهند فهميد که نمونه و مصداق مقابله‌جويي سلطه‌گران با نظام اسلامي، سلاح گرفتن به سمت مردم ايران و به رگبار بستن آنها است.
کد مطلب: 179086
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *