۱
سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۰
فرار به جلوي شهردار تهران جواب نداد

افشاي دستگيري عضو دفتر زاکاني به دليل اتهامات مالي

گويا اين روالي طبيعي شده که هر وقت خبري درباره دستگيري در مرکزي هست، دوستان مستقر در آنجا براي رد گم کردن دوباره سخنراني‌هاي شديد و غليظ مي‌کنند و از تفاوت خود و قبلي‌ها سخن مي‌گويند يا از موفقيت‌هاي خود در مبارزه با فساد سخن مي‌گويند تا شايد فرار به جلو داشته باشند؛
افشاي دستگيري عضو دفتر زاکاني به دليل اتهامات مالي
گروه سياسي - خاطره ميرزا: گويا اين روالي طبيعي شده که هر وقت خبري درباره دستگيري در مرکزي هست، دوستان مستقر در آنجا براي رد گم کردن دوباره سخنراني‌هاي شديد و غليظ مي‌کنند و از تفاوت خود و قبلي‌ها سخن مي‌گويند يا از موفقيت‌هاي خود در مبارزه با فساد سخن مي‌گويند تا شايد فرار به جلو داشته باشند؛ اين حکايت، اين روزها درباره شهرداري تهران صادق است.
به گزارش مردم سالاری آنلاین ،دقيقا در روزي که روزنامه همشهري، ارگان شهرداري تهران صفحه اول خود را به طور کامل به سخنان و ادعاهاي زاکاني شهردار تهران اختصاص داده که ادعا کرده مديران قبلي شهرداري روي پروژه‌ها خاک ريخته بودند و حالا او آمده و مثل سوپرمن، تهران و شهرداري را نجات داده و حالا شهرداري بدون شبکه فساد است، يکي از اعضاي شوراي شهر تهران خبر داد که به تازگي متوجه شده که «يکي از کارمندان دفتر شهردار تهران» بازداشت شده است!
مهدي عباسي، عضو شوراي شهر تهران روز سه شنبه در تذکر پيش از دستور خود در يکصد و چهل و چهارمين جلسه دوره ششم شوراي اسلامي شهر تهران با تاکيد بر اينکه در مبارزه با فساد نبايد هيچگونه تبعيضي ديده شود، گفت: بنا بر بيانات مقام معظم رهبري، کسي که آلوده به فساد باشد، قادر نخواهد بود که با فساد مقابله کند.
به گزارش عموم خبرگزاري‌ها اين عضو شوراي شهر افزود: قرار بود پيش از عيد موضوعاتي از اتفاقات شهرداري مطرح کنم که پريشب متوجه شدم که يکي از اعضاي دفتر شهردار تهران به دليل اتهامات مالي بازداشت شده است.
عباسي با بيان اين که عناصري در سال گذشته نيز در دفتر شهردار تهران بازداشت شده بودند، اظهار داشت: سوالاتي مطرح است که چه کساني، اين افراد را وارد شهرداري کرده و به آنها مسئوليت داده‌اند و اين افراد با چه کساني روابط مالي دارند؟
افرادي هستند که از آنها اخاذي شده و مورد ظلم قرار گرفته‌اند و اگر صلاح ديده شود، آمادگي دارند در صحن شورا حاضر شوند و بايد اين اتفاقات رمزگشايي شود‌.
عباسي تاکيد کرد: خلاف واقع را پشت سر هم تکرار کردن شايد افکار عمومي را قانع کند، اما براي بنده باور کردني نيست.
رئيس کميسيون شهرسازي و معماري شوراي شهر تهران در پايان تصريح کرد: اگر هر فردي احساس مي‌کند مطالب من خلاف واقع است و شهرداري طيب و طاهر است، جلسات آينده شورا وجود دارد و بنده با مستندات حضور خواهم يافت. اين اولين بار نيست که داستان دستگيري در شهرداري زاکاني افشا مي‌شود. 
مرداد ماه سال گذشته هم خبرهايي از دستگيريهايي در شهرداري تهران منتشر شد که زاکاني و مهدي چمران با توضيحات عجيبي درباره آن، سعي در مخفي کردن آن داشتند و قول اطلاع رساني درباره آن را در آينده دادند که تا به حال هيچ خبري درباره آن منتشر نشده است. 
در آن زمان زاکاني درباره بازداشت يکي از مديران شهرداري در بخش حقوقي گفته بود: اين اتفاق توسط مجموعه‌هاي داخل شهرداري انجام شده و يک امر صيانتي است و تا ابعاد آن روشن نشود قابل توضيح بيشتر نيست.
وي مدعي شد: مواجهه با فساد را وظيفه خود مي‌دانيم و اين کار را به صورتي انجام مي‌دهيم که استيفاي حقوق مردم به صورت عملي صورت گيرد. شرايطي که درباره يکي از مديران شهري اتفاق افتاده در مسير رسيدگي است و در صورت روشن شدن ابعاد آن به مردم اطلاع رساني مي‌شود. 
مهدي چمران رئيس شوراي شهر هم در آن روزها درباره ماجراي خبر دستگيري يکي از مديران شهري و در پاسخ به اين پرسش که مدير دستگير شده در کدام سازمان يا بخش مربوطه در شهرداري فعاليت داشته است، گفت: هنوز پرونده کامل نشده اجازه دهيد نام فرد يا سازمان را بيان نکنيم چرا که بايد کامل از ابعاد اين موضوع مطمئن شوند و سپس اطلاع رساني صورت گيرد. زاکاني همچنين اسفندماه سال گذشته در گفتگويي  درخصوص شايعات دستگيري برخي چهره‌ها در دفتر شهردار گفت : کسي را در دفتر شهردار نگرفته‌اند.
وي همچنين درخصوص اخبار منتشر شده درخصوص دستگيري برخي مديران در شهرداري منطقه 12 هم توضيح داد:‌ما سازماني هستيم مانند همه سازمان‌هاي ديگر. 
اگر هم مشکلي داشته باشيم خودمان دنبال مي‌کنيم و ديگراني هم  که اين مسائل را دنبال مي‌کنند از ما صيانت مي‌کنند. 
در کنار اين موضوع طي اين مدت افشاي فيش‌هاي حقوقي نجومي مربوط به شوراي شهر تهران نيز از جمله موضوعاتي بوده که پاسخ درستي درباره آن داده نشده و فقط توجيه شده است. همه اينها در دوره شهرداري اتفاق افتاده که به نظر اهالي سياست و قانون، حتي انتصاب وي به عنوان شهردار به دليل داشتن مدرک تحصيلي نامرتبط غيرقانوني بوده است، موضوعي که اگرچه سعي شده از کنار آن گذر شود، ولي فراموش شدني نيست.
کد مطلب: 194930
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *