۱
۰
يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶

انفجار کپسول اکسیژن بیمارستانی در سمنان

در اثر بروز حادثه انفجار کپسول اکسیژن در بیمارستان کوثر سمنان، یک بیمار ۵۰ ساله سمنانی جان باخت.
در اثر بروز حادثه انفجار کپسول اکسیژن در بیمارستان کوثر سمنان، یک بیمار ۵۰ ساله سمنانی جان باخت.
به گزارش ايسنا، زهرا مهدیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در تشریح این حادثه اظهار کرد: یک بیمار پنجاه ساله با سابقه بیماری دیابت، قلبی و نارسایی مزمن کلیوی (تحت دیالیز) به علت خونریزی شدید گوارشی به بیمارستان کوثر مراجعه می‌کند که در این مدت به علت وضعیت نامناسب جسمانی در ای سی یو بستری بوده است.
وی افزود: در ادامه درمان به دلیل عدم پاسخ به درمان‌های رایج خونریزی گوارشی، با تشخیص پزشکان بیمار کاندیدای عمل جراحی اورژانسی شد که بیمار بعد از انتقال به اتاق عمل و قبل از شروع عمل جراحی، به دلیل وخامت حال عمومی و بروز مشکل قلبی بیمار با هماهنگی و رضایت خانواده نامبرده عمل لغو می‌شود که در حین انتقال بیمار به ای سی یو مانومتر کپسول اکسیژن دچار حادثه می‌شود که این موضوع باعث آسیب و در نهایت منجر به فوت بیمار می‌شود.
جزییات حادثه مرگبار 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان علت مرگ بیمار حادثه در بیمارستان کوثر را انفجار کپسول اگسیژن در اثر دچار حادثه شدن مانومتر کپسول برشمرد. 
دکتر نوید دانایی در جمع خبرنگاران در محل بیمارستان کوثر اظهار کرد: این حادثه مجروحی نداشته است.
وی با اشاره به دلیل بروز حادثه در کپسول اکسیژن گفت: دلیل وقوع این حادثه آتش سوزی در مانومتر کپسول و سپس انفجار آن بوده است.
این عضو هیئت علمی علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه بیمار سابقه بیماری قلبی، دیابت و نارسایی کلیوی داشته افزود: این بیمار از سال 92 تحت دیالیز بوده است. دانایی با بیان اینکه بیمار 24 بهمن ماه به بیمارستان کوثر مراجعه کرده تصریح کرد: بیمار بعد از مراجعه تحت درمان قرار می گیرد.
وی به بروز خونریزی شدید و عدم پاسخ بدن بیمار در جریان فرآیند درمانی خبر داد و بیان کرد: بعد از اعلام نیاز به جراحی تشخیصی از سوی تیم پزشکی و مشاوره با خانواده بیمار، به منظور انجام جراحی به اتاق عمل منتقل و بیمار بیهوش می شود که متاسفانه بیمار دچار مشکلاتی مثل ضربان نامنظم، وخامت حال بیمار و...می شود. وی ادامه داد: در ادامه با نظر پزشکان و مشورت خانواده بیمار از عمل جراحی صرفنظر شده که شوربختانه حین انتقال بیمار به آی سی یو، به دلیل آتش سوزی در مانومتر ، کپسول اکسیژن دچار حادثه شده و بیمار جان می دهد.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص بررسی دلایل بروز این حادثه گفت: مسئولان دی ربط در محل حادثه حاضر و کار کارشناسی تشخیصی را انجام و نسبت به نمونه برداری از متوفی و ...اقدام کردند که نتایج کامل آن در آینده اعلام می شود.


 
کد مطلب: 103463
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همانند سلف خود دکتر قاضی زاده هاشمی ( که گفته بودند: هزینه نکنیم برای یکی دو سال عمر بیشتر)به گونه ای اظهار نظر کرده که انگار مرحوم بیمار چون از چند اختلال جسمی رنج میبرده تقریباً سزاوار چنین فوت دردناکی بوده است.