۰
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷

اختلاف در انگلیس بر سر نفتکش توقیف‌شده

سیاست‌مداران انگلیسی در مورد توقیف نفتکش این کشور توسط ایران و نحوه واکنش به آن چه می‌گویند؟
اختلاف در انگلیس بر سر نفتکش توقیف‌شده
سیاست‌مداران انگلیسی در مورد توقیف نفتکش این کشور توسط ایران و نحوه واکنش به آن چه می‌گویند؟
به گزارش مردم سالاری آنلاین، جلسه کبرا، کمیته اضطراری دولت بریتانیا، امروز دوشنبه در ارتباط با توقیف نفتکش بریتانیایی استینا ایمپرو از سوی ایران، به ریاست ترزا می، نخست وزیر این کشور تشکیل می‌شود. پیشتر برخی رسانه‌های غربی گزارش داده بودند که دولت بریتانیا در حال بررسی مجموعه‌ای از اقدامات از جمله مسدود کردن بعضی اموال ایران به تلافی توقیف نفتکش استینا ایمپرو است. انتظار می‌رود جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، امروز در پارلمان این کشور درباره اقدامات "دیپلماتیک و اقتصادی" بریتانیا در قبال ایران صحبت کند. سوالی که وجود دارد این است که آیا در بین سیاستمداران انگلیسی در مورد توقیف نفتکش این کشور، نظر واحدی وجود دارد؟ سیاستمداران این کشور در این‌باره چه می‌گویند؟ در زیر نظر برخی از سیاستمداران انگلیسی را می‌خوانیم:

توبیاس الوود، معاون وزیر دفاع انگلیس: نیروی دریایی بریتانیا کوچکتر از آن است که از منافع این کشور در همه جهان حفاظت کند اما در حراست از کشتی‌هایش غفلت نکرده است.

دانکن اسمیت، نماینده پارلمان انگلیس: سوالاتی در مورد عملکرد دولت بریتانیا مطرح است. ضبط دو هفته قبل نفتکش حامل نفت ایران در جبل الطارق باید اخطاری برای محافظت از کشتی های بریتانیایی در خلیج فارس می بود.  آمریکا پیشنهاد کمک هایی برای حفاظت از کشتیرانی در منطقه ارائه کرده بود اما دولت بریتانیا آن را نپذیرفت. این یک ناکامی عمده است و دولت باید فورا به این اتهام پاسخ دهد.

فیلیپ هاموند، وزیر دارایی انگلیس: تحریم هایی، از جمله تحریم های مالی، پیشاپیش علیه ایران وجود داشته و معلوم نیست چه تحریم های تازه ای را بتوان اعمال کرد. توقیف نفتکش انگلیسی اقدامی غیرقانونی بوده و ما قصد داریم تمامی راه‌های دیپلماتیک ممکن برای حل این موضوع را دنبال کنیم.

ریچارد برگن، وزیر دادگستری دولت سایه حزب کارگر:  بریتانیا نباید "وردست" دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، باشد؛ مناقشه‌ای تحت حمایت آمریکا با ایران از جنگ عراق بدتر خواهد بود.
 
کد مطلب: 111596
برچسب ها: نفتکش انگلیسی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *