۰
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۲

۵۰۰۰ تخت بیمارستانی استان تهران پر شده است

استاندار تهران با اشاره به اینکه تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان ها زیاد است، گفت: تاکنون ۵۰۰۰ تخت بیمارستانی استان تهران از ۱۴ هزار تخت دولتی پر شده است.
استاندار تهران با اشاره به اینکه تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان ها زیاد است، گفت: تاکنون ۵۰۰۰ تخت بیمارستانی استان تهران از ۱۴ هزار تخت دولتی پر شده است.
انوشیروان محسنی بندپی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی درخواست وزیر بهداشت و دستور رئیس جمهور رفت و آمدها به کلان شهرها با محدودیت‌هایی مواجه شود که از ساعت ۲۴ دیشب در دست اجرا است و انشاالله مردم همراهی کنند و از سفرهای غیر ضرور خودداری کرده و در خانه ماندن را ترجیح دهند چرا که بررسی‌ها نشان دهنده هر تعطیلی و سفرهای غیر ضرور ما را در پیک بیماری قرار داده است.
استاندار تهران در خصوص دورکاری کارمندان بیان کرد: در این زمینه نیز تصمیم سازمان استخدامی کشور طی بخشنامه‌ای در خرداد ماه اعلام شده و تکلیف شده دستگاه‌هایی که زیر ساخت‌های لازم را برای انجام دورکاری دارند با اولویت برای کسانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند و کسانی که سن بالای ۶۰ سال دارند و بانوان باردار و مادران شیرده از ظرفیت دورکاری استفاده کنند تا تراکم رفت و آمد کمتر شود.
وی در خصوص اعمال محدودیت‌های بیشتر در استان تهران گفت: در استان محدودیت‌های اعمال شده تداوم پیدا می‌کند و امیدواریم با تداوم آنها و انجام تست‌های غربالگری اضافی در استان تهران بتوانیم شناسایی به موقع و قرنطینه را انجام دهیم و تشکر می‌کنیم از کسانی که استفاده از ماسک از درب منزل را به صورت یک اولویت در نظر می‌گیرند چرا که همکاری مردم اثر بخش ترین مورد در جلوگیری از تداوم شیوع خواهد بود و در صنوف و مشاغل نیز در صورت عدم رعایت با جرایم روبرو می‌شوند و باید با انجام تدابیر و رعایت دستورالعمل ها تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها را کاهش دهیم.
محسنی بندپی در رابطه با ظرفیت بیمارستان‌های تهران یادآور شد: ما در استان تهران ۱۴ هزار تخت بیمارستانی داریم که هم اکنون ۵۰۰۰ تخت بیمارستانی پر است این عدد، عدد بزرگی برای بستری‌ها و مبتلایان است که باید تلاش کنیم کاهش پیدا کند، همچنین باید به دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا توجه ویژه شود.
کد مطلب: 138135
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *