۰
پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

پارلمان اروپا با کمک 18میلیارد یورویی به اوکراین موافقت کرد

پارلمان اروپا با بسته حمایتی اتحادیه اروپا به مبلغ 18 میلیارد یورو به اوکراین در سال 2023 موافقت کرده است.
پارلمان اروپا با کمک 18میلیارد یورویی به اوکراین موافقت کرد
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از نووستی،«روبرتا متسولا» رئیس پارلمان اروپا اعلام کرد که پارلمان اروپا با بسته حمایتی اتحادیه اروپا به مبلغ 18 میلیارد یورو به اوکراین در سال 2023 موافقت کرده است.
متسولا در توئیتر خود نوشت: در زمانی بسیار کوتاه پارلمان اروپا با ارائه کمکی به قیمت 18میلیارد یورو به اوکراین موافقت کرد.
در جلسه عمومی پارلمان اروپا که امروز پنجشنبه برگزار شد  ارائه حمایت مالی از اوکراین در سال 2023 که کمیسیون اروپا پیش از این پیشنهاد کرده بود را تصویب کرد.
در تحولی دیگر، در روزها و ساعات گذشته کارگران بخش انرژی اوکراین به‌شدت در تلاش هستند تا بلکه بتوانند هرچه سریع‌تر قسمت‌های آسیب‌دیده تأسیسات انرژی در این کشور را تعمیر و برق آن را مجدداً به شبکه توزیع بازگردانند.
بعد از حملات موشکی چند روز گذشته روسیه به زیرساخت‌های انرژی در اوکراین، برق مناطقی از این کشور و به‌ویژه در بیش از دو سوم پایتخت دچار قطعی شد و مشکلاتی را برای ساکنین به وجود آورده است.
با عقب‌نشینی روسیه در میدان نبرد، کرملین به تاکتیک‌های جنگ تمام‌عیار متوسل شده و در تلاش است زیرساخت‌های انرژی غیرنظامی اوکراین را نابود کند. با این اوصاف، اوکراینی‌ها احتمالاً سخت‌ترین زمستان در تاریخ مدرن این کشور را تجربه خواهند کرد. ده‌ها میلیون نفر با خاموشی‌های طولانی‌مدت همراه با اختلال در خدمات ضروری آب و گرمایش مواجه هستند.
خانم لیندا توماس گرینفیلد نماینده ایالات متحده در سازمان ملل، مسکو را به «استفاده تسلیحاتی از سرمای زمستان» متهم کرد و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین نیز خواستار اقدام فوری سازمان ملل علیه این «ساختار وحشت‌آفرین» روسیه شد.
در واکنش شبکه‌ای متشکل از ۱۷۰ عضو د  قالب انجمن شهرداری‌های اروپا کارزاری تحت عنوان «ژنراتورهای امید» را برای جمع‌آوری و انتقال مولدهای برق برای شهروندان اوکراینی راه‌اندازی کرده‌اند.
پیش‌تر دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در واکنش به این تحولات گفته بود که رنج غیرنظامیان در اوکراین به دلیل امتناع کی‌یف از «تن ندادن به مذاکره و امتناع از تلاش برای یافتن زمینه‌های مشترک تفاهم است.»
خانم روبرتا متسولا رئیس پارلمان اروپا با حمایت از کارزار «ژنراتورهای امید» گفت «پارلمان اروپا و اتحادیه اروپا همبستگی قابل‌توجهی با اوکراین در زمینه‌های بشردوستانه، نظامی و مالی نشان داده‌اند. حالا به حمایت عملی برای پشت سر گذاشتن زمستان نیاز است. من از همه شهرها، شهرستان‌ها و مناطق در سراسر اروپا می‌خواهم به این کارزار بپیوندند.»
منبع:جماران
کد مطلب: 181594
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *