۰
جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

تعطیلی بازارهای آمریکا؛طلا روی مرز ۱۷۵۰ دلار

دیروز بازارهای آتی بسته بودند، اما طلای نقدی همچنان با قیمت 1756.90 دلار در هر اونس معامله شد که 0.39 درصد در روز افزایش یافت.
تعطیلی بازارهای آمریکا؛طلا روی مرز ۱۷۵۰ دلار
به گزارش مردم سالاری آنلاین،با تعطیلی بازارهای آمریکا در روز پنجشنبه و باز کردن نیم روز جمعه برای تعطیلات آخر هفته طولانی روز شکرگزاری، بازار طلا هفته کم‌نوسانی را تجربه کرد و همچنان بالای 1750 دلار در هر اونسباقی ماند. به گفته برخی تحلیلگران، طلا و نقره همچنان از تغییر انتظارات مبنی بر کاهش سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه آینده بهره می برند.
دیروز بازارهای آتی بسته بودند، اما طلای نقدی همچنان با قیمت 1756.90 دلار در هر اونس معامله شد که 0.39 درصد در روز افزایش ارزش داشت. بازار نقره اندکی ضعیف‌تر حرکت کرد و در آخرین معاملات با ۲۱.۵۱۳ دلار در هر اونس، ۰.۲۳ درصد، رشد کرد.
اگرچه نگرانی‌های فزاینده از رکود جهانی همچنان به حمایت از قیمت طلا ادامه می‌دهد، اما بسیاری از تحلیلگران گفته‌اند که انتظار ندارند در دو روز آینده تا پایان تعطیلات هفته طولانی شاهد حرکت قابل توجهی در این بازار باشیم.
بازگشت طلا به بالای مرز 1750 دلاری از چهارشنبه آغاز شد؛ زمانیکه فدرال رزرو در صورتجلسه نشست سیاست پولی نوامبر خود اعلام کرد که سرعت افزایش نرخ بهره را که از دسامبر آغاز شده است را کاهش خواهد داد.
منبع:اقتصادنیوز
کد مطلب: 181646
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *