۰
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

قیمت خودرو امروز 18 آذر

رکود از بازار رخت بست
قیمت خودرو روند صعودی خود را حفظ کرده است. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد هم‌گام با افزایش قیمت‌ها، بازار با رکود هشت‌ماهه خداحافظی کرد. البته بازار خودروهای خارجی به دلیل جدی شدن بحث واردات همچنان در رکود است.
قیمت خودرو امروز 18 آذر
به گزارش مردم سالاری آنلاین،قیمت خودرو صفر داخلی روز جمعه، 18 آذر ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که بازار خودرو به روند افزایش قیمتی خود ادامه می‌دهد. قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار و سقف‌شکنی‌های پی در پی با افزایش همراه شد. اما پس از تثبیت نرخ دلار، بازار خودرو همچنان به افزایش قیمت ادامه داد. به نظر می‌رسد کاهش ارزش دلار به‌اندازه‌ای نبود که بتواند بر این بازار تاثیر بگذارد.
قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:
از ابتدای سال 1401 قیمت پراید با ثبات نسبی همراه شده بود. اما برخلاف آن ماه‌ها، با سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد.
حال پراید ۱۱۱ نسبت در قیمت 218 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ امروز  به نرخ 207 میلیون تومان عرضه می‌شود.
پژو ۲۰۷ اتومات هم که روزها با افزایش قیمت همراه شده بود، امروز به قیمت 673 میلیون تومان رسید.
خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، هم‌اکنون با قیمت 468 میلیون تومان در بازار عرضه شد.
پژو پارس اتوماتیک که روزها در قیمت 500 میلیون تومان ثابت مانده بود، حالا در قیمت 530 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.
تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز به نرخ 645 میلیون تومان رسید.
قیمت خودروهای پرطرفدار
در این میان، به گفته فعالان بازار خودرو برخی از خودروها بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرند. اما این خودروها در چه بازه قیمتی قرار دارند؟
تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز محدوده 235 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.
قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر حالا 365 میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو در بازار کشور در نرخ 405 میلیون تومان به فروش رسید.
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
محمدرضا حامدی، کارشناس صنعت خودرو، گفت: دو هفته اخیر بازار خودرو با افزایش قیمت همراه شد. اما آن رکودی که از ابتدای سال بر بازار حاکم بود، از بین رفت و سطح معاملات هم‌گام با افزایش قیمت بالا رفته است. به نظر می‌رسد این روند در روزهای آینده هم ادامه داشته باشد.
او افزود: در این میان، خودروهایی که تولید آن‌ها متوقف شده بود، با افزایش قیمت بیشتری مواجه شدند. همچنین، خودروهایی که قیمت پایین‌تری داشتند، این روزها با افزایش قیمت زیادی همراه شدند. چراکه تقاضا برای خرید این خودروها در بازار بالا بود.
این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: اما این افزایش قیمت و رونق در رابطه با بازار خودروهای داخلی است. بازار خودروهای خارجی به دلیل جدی شدن بحث واردات خودرو به کشور، در رکود قرار گرفته و خرید و فروشی در این بازار صورت نمی‌گیرد.
منبع:تجارت نیوز
کد مطلب: 183275
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *