۰
يکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

حمله همزمان به سیدحسن خمینی، خاتمی و آیت الله هاشمی در رسانه اصولگرا

رسانه اصولگرا ضمن انتقاد به سیدحسن خمینی کنایه هایی تند به دولت هاشمی و خاتمی نیز زد.
حمله همزمان به سیدحسن خمینی، خاتمی و آیت الله هاشمی در رسانه اصولگرا
به گزارش مردم سالاری آنلاین، روزنامه جوان، روزنامه حامی دولت رئیسی با اشاره به سخنان سیدحسن خمینی به او و دولت های مرحوم آیت الله هاشمی و سیدمحمد خاتمی حمله کرده است.
سیدحسن خمینی گفته است که «این نکته بسیار مهمی است که ما توجه کنیم پایگاه اجتماعی و مخاطب امام در وهله اول «محرومین» بودند و انقلاب دین خود را به آن طبقه ادا کرده است... در ابتدای انقلاب کار‌هایی مثل تأسیس جهاد سازندگی، کمیته امداد، بنیاد مسکن و حساب صد امام انجام شده که طعم انقلاب را به ذائقه طبقه ضعیف که پایه‌گذاران انقلاب بوده‌اند، بسیار خوب چشاند، اما بعد‌ها این وضعیت تا حدی تغییر کرد. ما آرام‌آرام پایگاه اجتماعی حکومت را از دوش طبقه محرومین روی دوش طبقه متدینین برده‌ایم و تخاطب ما بیشتر با طبقه متدینین شده است. درست است که متدینین هسته سخت دفاع از جمهوری اسلامی هستند، ولی در ابتدا مخاطب ما همیشه طبقه محروم بوده و تلاش‌ها برای همان‌ها بوده است.»
شاید منظور سیدحسن خمینی این بوده که برای قشر ضعیف جامعه کم‌کاری شده است. این امری است که مورد اذعان مسئولان است، (در واقع صحیح‌تر این حرف آن است که مرفهان از برخی برنامه‌های اقتصادی بیشتر متنفع شدند وگرنه کار برای محرومان بسیار انجام شده است) گرچه اصلاح‌طلبان اغلب شعار‌های اقتصادی ندارند و تلاش می‌کنند به کمک وعده‌های پیرامون آزادی‌های سیاسی و اجتماعی کسب رأی کنند، اما در هر حال چرا باید متدینین را یک قشر و محرومان را قشر دیگری دید؟ به طور مثال، همان روح‌الله عجمیان و خانواده‌اش که به قول سیدحسن خمینی، هسته سخت دفاع از جمهوری اسلامی هستند و در این راه جان خود را تقدیم کردند، از محروم‌ترین افراد جامعه محسوب می‌شوند.
از سویی، قشر ضعیف چه زمانی نادیده گرفته شد؟ آیا در دولت سازندگی هاشمی‌رفسنجانی نبود؟ یا در دولت توسعه سیاسی محمد خاتمی؟ و آیا سیدحسن خمینی مدافع و حامی این دو رئیس‌جمهور سابق نیست؟
نکته‌ها در مورد سخنان سیدحسن خمینی یک سو و سوی دیگر بدتر کردن این سخنان با تحلیل و در واقع مصادره به مطلوب روزنامه اعتماد است که نوشته: «.. به اعتقاد سیدحسن خمینی در عمل، باعث شد انقلاب از یکی از بنیادی‌ترین گزاره‌های ماهوی خود (ارتباط با طبقات محروم و متوسط) فاصله بگیرد و تنها رضایت یک قشر خاص از طیف‌های متدین و مذهبی را مورد توجه قرار دهد»، کجا سیدحسن خمینی یک قشر خاص از متدینین را برای بیان این موضوع جدا کرد؟
جالب اینکه ارتباط با قشر محروم جامعه هم از طریق کار‌های جهادی و میدانی، کار متدینین جامعه است و اصلاح‌طلبان درگیر شعار‌های شیک برای طبقه متوسط رو به بالای جامعه هستند.
کد مطلب: 188050
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *