۰
دوشنبه ۷ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۰

آغاز بارش‌های جدید از امروز در ۱۴ استان

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز جاری و بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور خبر داد.
آغاز بارش‌های جدید از امروز در ۱۴ استان
به گزارش مردم سالاری آنلاین، سازمان هواشناسی اعلام کرد که امروز با ورود سامانه بارشی به غرب کشور به‌تدریج در نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، بوشهر، فارس، اصفهان و یزد، گاهی رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.
در خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان، کرمانشاه و شمال‌ غرب فارس بارش شدت خواهد داشت. در این مناطق رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید و حتی در مناطق مستعد ریزش تگرگ را نیز انتظار می‌رود. در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و شرق لرستان بارش‌ها به صورت برف است.
همچنین، امروز در جنوب غرب و غرب کشور کاهش نسبی دما حدود ۵ تا ۷ درجه رخ می‌دهد.
دوشنبه این سامانه به‌ جز سیستان و بلوچستان و شرق خراسان رضوی، در سایر مناطق کشور فعال است.
در شمال خوزستان، ایلام، کرمانشاه و غرب کردستان بارش شدت خواهد داشت.
سه‌شنبه نیز در کل کشور ابرناکی و بارش انتظار می‌رود. به‌تدریج بعدازظهر در نیمه غربی کشور مقدار بارش کاهش یافته و دما در این مناطق افزایش خواهد یافت.
چهارشنبه فقط در نیمه شرقی کشور استان‌های خراسان‌ رضوی، خراسان‌ جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در مرکز و نوار شرقی کشور جوی آرام و پایدار همراه با روند افزایش نسبی دما حاکم می‌شود و این سامانه به‌تدریج از کشور خارج می‌شود. در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل غربی دریای خزر و اردبیل افزایش موقت دما همراه با وزش باد انتظار می‌رود.
همچنین، با عبور موج دیگری از شمال‌ غرب کشور، در مناطقی از استان‌های کردستان، آذربایجان‌ غربی و آذربایجان‌ شرقی افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید رخ می‌دهد.
پنجشنبه، علاوه بر استان‌های واقع در شمال‌ غرب، با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، بارش در اردبیل، گیلان و مازندران نیز آغاز می‌شود.
جمعه در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز بارش پیش‌بینی می‌شود.
کد مطلب: 192487
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *