۰
پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۰

اولین واکنش وزارت خارجه به حواشی دیدار امیرعبداللهیان و لاوروف

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به برخی حواشی مطرح شده در خصوص دیدار اخیر وزیر امور خارجه کشورمان از روسیه، تصریح کرد: برخی که با انگیزه‌های مختلف اصولاً از ارتباطات و تبادل هیأت‌های ایران با طرف‌های مختلف نگرانند، دنبال حاشیه‌سازی‌های ناشیانه هستند.
اولین واکنش وزارت خارجه به حواشی دیدار امیرعبداللهیان و لاوروف
به گزارش مردم سالاری آنلاین، «ناصر کنعانی» در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص برخی حواشی مطرح شده در خصوص دیدار اخیر وزیر امور خارجه کشورمان از روسیه اظهار داشت: بطور طبیعی رئیس هیأت دقایقی در داخل خودرو منتظر ملحق شدن دیگر اعضای اصلی هیأت همراه می‌ماند و در هوای بارانی مسکو همتای او نیز در مکان استقبال منتظر وزیر خارجه کشورمان بوده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: برخی که با انگیزه‌های مختلف اصولا از ارتباطات و تبادل هیأت‌های جمهوری اسلامی ایران با طرفهای مختلف نگرانند، دنبال حاشیه سازی‌های ناشیانه هستند، خصوصا در شرایطی که با سفری بسیار موفق و دارای ابعاد سیاسی، اقتصادی و راهبردی و موضوعات مهم منطقه‌ای هم مواجه شوند. مذاکرات عمومی، خصوصی، کنفرانس خبری و دور بعدی مذاکرات دو هیأت حدود ۴ ساعت در فضایی بسیار مثبت و مذاکراتی جدی انجام می شود و از دیدارهای بسیار نتیجه بخش دو وزیر خارجه بوده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه از حاشیه سازان خواست گزارش منتشر شده توسط سایت وزارت امور خارجه روسیه مشتمل بر اظهارات وزیر خارجه این کشور در خصوص اهمیت و موضوعات بسیار مهم مطرح شده در گفتگوهای مفصل دو وزیر امور خارجه را نیز ملاحظه کنند.
 وزیر امور خارجه شامگاه چهارشنبه (نهم فروردین) در رأس هیأتی سیاسی و اقتصادی وارد مسکو پایتخت روسیه شد. فیلم گفت‌وگوی کوتاه و تقطیع شده «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در حاشیه دیدار دوجانبه، برخی انتقادات از وزیر امورخارجه را در روزهای گذشته در پی داشت.
کد مطلب: 192701
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *