۰
يکشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۰

عواملی که در طراحی و ساخت و ارزش سهام بیمارستان تاثیر دارند

از آنجایی که بیمارستان‌ها طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌کنند و از واحدهای کاربردی بسیاری تشکیل شده‌اند، پیچیده‌ترین نوع ساختمان‌ها هستند. بیمارستان ها دارای عملکردهای تشخیصی و درمانی مانند آزمایشگاه های بالینی، تصویربرداری، اتاق های اورژانس و جراحی هستند.
عواملی که در طراحی و ساخت و ارزش سهام بیمارستان تاثیر دارند

از آنجایی که بیمارستان‌ها طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌کنند و از واحدهای کاربردی بسیاری تشکیل شده‌اند، پیچیده‌ترین نوع ساختمان‌ها هستند. بیمارستان ها دارای عملکردهای تشخیصی و درمانی مانند آزمایشگاه های بالینی، تصویربرداری، اتاق های اورژانس و جراحی هستند. 

خدمات مهمان نوازی، مانند خدمات غذا و مراقبت های بستری یا عملکردهای مرتبط با تخت. طراحی خوب بیمارستان، الزامات عملکردی را با نیازهای انسانی کاربران مختلف ادغام می کند. این نیاز به کارکردهای متنوع در گستردگی و ویژگی مقررات، کدها و نظارتی که بر ساخت و ساز و عملیات بیمارستان حاکم است منعکس می شود. 

هر یک از عملکردهای گسترده و دائماً در حال تکامل یک بیمارستان، از جمله سیستم های مکانیکی، الکتریکی و مخابراتی بسیار پیچیده، نیازمند دانش و تخصص تخصصی است. طراحی بیمارستان نیز تحت تأثیر محدودیت ها و فرصت های آب و هوا، امکانات اطراف، بودجه و فناوری موجود است. همه بیمارستان‌ها بدون توجه به موقعیت، اندازه یا بودجه باید ویژگی‌های مشترک خاصی داشته باشند.

 

کارایی و مقرون به صرفه بودن

 

یک چیدمان کارآمد بیمارستان باید با به حداقل رساندن فاصله سفرهای ضروری بین فضاهای پرکاربرد، کارایی کارکنان را ارتقا دهد. اجازه نظارت بصری بر بیماران را می دهد. ارائه یک سیستم لجستیک کارآمد برای تدارکات و مواد غذایی (و حذف ضایعات)؛ استفاده بهینه از فضاهای چند منظوره و ادغام فضاها در صورت امکان.

 

انعطاف پذیری و توسعه پذیری بیمارستان

 

نیازهای پزشکی و شیوه های درمان همچنان تغییر خواهد کرد. بنابراین، بیمارستان ها باید از مفاهیم مدولار برنامه ریزی و چیدمان فضا پیروی کنند. تا حد امکان از اندازه ها و طرح های اتاق عمومی استفاده کنید. استفاده از سیستم های مکانیکی و الکتریکی مدولار، به راحتی قابل دسترسی و به راحتی تغییر یافته است. و با جهات برنامه ریزی شده برای توسعه آینده باز باشد.

 

محیط درمانی بیمارستان

بیماران و بازدیدکنندگان باید بیمارستان را بدون خطر، راحت و بدون استرس تصور کنند. طراح داخلی نقش اصلی را در این تلاش برای ایجاد یک محیط درمانی ایفا می کند. برای مثال، این کار را می توان با استفاده از رنگ ها و بافت های شاد و متنوع، با اجازه دادن به نور طبیعی کافی در هر جایی که امکان پذیر باشد، با ارائه نماهایی از فضای باز از هر تخت بیمار، و با طراحی فرآیند "راهیابی" در هر محیطی انجام داد.

 

نظافت تمیزی بیمارستان

 

نظافت و نگهداری بیمارستان ها باید آسان باشد. این امر با پرداخت های مناسب و بادوام برای هر فضای کاربردی تسهیل می شود. جزئیات دقیق ویژگی هایی مانند قاب درها، قاب های محافظ، و جابجایی های پایانی برای جلوگیری از گیر کردن کثیفی و تمیز کردن سختی شکاف ها و اتصالات. و فضاهای خانه داری کافی و مناسب.

 

دسترسی  به بیمارستان

 

همه مناطق، چه در داخل و چه در خارج، باید با تمام استانداردها و حداقل الزامات قانون های دارای معلولیت مطابقت داشته باشند، و اطمینان حاصل شود که مسیرها به اندازه کافی مسطح هستند تا امکان حرکت آسان را فراهم کنند و پیاده روها و راهروها به اندازه کافی عریض باشند تا دو ویلچر به راحتی عبور کنند.

 

امنیت و ایمنی بیمارستان

 

بیمارستان ها دارای چندین نگرانی امنیتی خاص هستند، مانند حفاظت از بیماران و کارکنان، دارایی ها و دارایی های بیمارستان (از جمله داروها)، و همچنین آسیب پذیری در برابر تروریسم به دلیل دید زیاد. امنیت و ایمنی باید با در نظر گرفتن این موارد در طراحی گنجانده شود.

 

پایداری ساختمان بیمارستان

 

بیمارستان ها ساختمان های عمومی بزرگی هستند که تاثیر بسزایی بر محیط زیست و اقتصاد جامعه اطراف دارند. آنها مصرف کننده سنگین انرژی و آب هستند و مقادیر زیادی زباله تولید می کنند. به همین دلیل، طراحی پایدار باید در هنگام طراحی و ساخت بیمارستان در نظر گرفته شود


 

در بالا موارد متعدی را ذکر کردیم که در ساخت بیمارستان اهمیت دارد. این موارد فقط برخی از نکاتی هستند که باعث می شود تا  سهام بیمارستان ارزش گذاری شود. برای اینکه بتوانید در خرید سهام بیمارستان بهترین انتخاب را کنید پیشنهاد می کنیم که با مشاوران گروه هیثا (https://hisaco.com) در تماس باشید.

کد مطلب: 208233
برچسب ها: بیمارستان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *