۰
سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۲۱

بان کی مون فردا در راس هیاتی ۱۹نفره وارد ایران می‌شود

دبیر کل سازمان ملل فردا ساعت ۱۳ تا ۱۴ در ضیافت نهار لاریجانی در سالن مشروطه حضور می‌یابد و در خصوص مسائل بین‌المللی با رئیس مجلس شورای اسلامی به بحث و گفت‌وگو خواهد پرداخت.
سران کشورهایی که پیش از این برای حضور در اجلاس تهران اعلام آمادگی کرده بودند از امروز تا زمان برگزاری اجلاس سران جنبش غیرمتعهد‌ها وارد تهران خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،در جریان شانزدهمین اجلاس غیرمتعهد‌ها، روسای جمهور و سران چندین کشور از امروز برای شرکت در اجلاس تهران در این اجلاس وارد تهران می‌شوند.


بر اساس برنامه اعلامی اجلاس نم، نخست‌وزیر هند با ۲۰۰ هیئت همراه، رییس‌جمهور زیمبابوه با حضور همسر و همراهانش، رییس‌جمهور بنین و معاون رییس‌جمهور اندونزی از جمله افرادی هستند که عصر امروز وارد تهران خواهند شد و مورد استقبال رسمی مسئولان دولتی قرار خواهند گرفت.

همچنین نوری مالکی امروز به تهران خواهد آمد و این درصورتی است که قرار بود در راستای حضور سران جنبش عدم تعهد جلال طالبانی رئیس جمهور عراق در تهران حضور یابد ولی به دلیل کسالت وی نوری مالکی جایگزین او شده است.

لازم به ذکر است بان کی مون نیز در راس هیاتی ۱۹ نفره از جمله جفری فلتمن، لارسن و کین از مشاوران ارشد بان‌کی‌مون، ویدان هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران و نسیرکی سخنگوی دبیر کل سازمان ملل فردا وارد ایران خواهد.

براین اساس‌ بان کی‌مون فردا ساعت ۱۳ تا ۱۴ در ضیافت نهار لاریجانی در سالن مشروطه حضور می یابد و در خصوص مسائل بین‌المللی با رئیس مجلس شورای اسلامی به بحث و گفت‌وگو خواهد پرداخت.

گفتنی است نشست کار‌شناسان کشورهای عضو جنبش غیرمتعهد‌ها روز پنجم و ششم شهریور ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما آغاز و با بررسی و نهایی کردن اسناد اجلاس به کار خود پایان داد.

در ادامه نشست کارشناسان امروز صبح نشست وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش غیرمتعهد‌ها کار خود را آغاز کزد و دو روز پایانی نیز به اجلاس سران جنبش غیرمتعهد‌ها اختصاص دارد.

 
کد مطلب: 4620
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *