۲
۰
چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵

بررسی طرح ممنوعیت واگذاری نامحدود سکه

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دو فوریتی ممنوعیت واگذاری سکه به صورت نامحدود تقدیم هیات رییسه مجلس شده که قرار است در جلسه یکشنبه آینده مجلس بررسی شود.
نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دو فوریتی ممنوعیت واگذاری سکه به صورت نامحدود تقدیم هیات رییسه مجلس شده که قرار است در جلسه یکشنبه آینده مجلس بررسی شود.
علی بختیار روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به این که این طرح دو فوریتی به امضای 30 نماینده رسیده است ، گفت: بر اساس این طرح باید عرضه و تقاضای سکه در بازار مدیریت شود . با تصویب و اجرای این طرح از تصاحب مقدار هنگفت سرمایه در یک شب توسط یک فرد جلوگیری می‌ شود.
وی ادامه داد: ما اخیرا مشاهده کردیم افرادی 30 هزار تا 40 هزار سکه پیش خرید کرده‌اند، بر اساس این طرح ما در واگذاری سکه‌ها محدودیت در نظر گرفتیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بر اساس این طرح اگر افراد سکه پیش خرید کرده باشند جلوی واگذاری آن گرفته می‌شود، برای مثال اگر کسی هزاران پیش خرید کرده باشد 10 سکه به وی تحویل داده می شود و مابقی پول به آنان داده می شود.
بختیار تاکید کرد: این طرح دو فوریتی را تقدیم هیات رییسه مجلس کردیم که قرار است جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
کد مطلب: 89402
برچسب ها: سکه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


اقتصادي
Iran, Islamic Republic of
1-وفق ماده 4 قانون مدنی: اثر قانون نسبت به آتیه است و قانون نسبت به ماقبل خود اثر ندارد.
2- سکه هاي پيش فروش شده، بصورت قطعي و با احتساب 9٪ ماليات بر ارزش افزوده و با قيمت دلار مستتر حدود 5000 تومان قيمت گذاري و به متقاضيان فروخته شده است.
3- طرح نمايندگان مجلس، اولا خلاف قانون و ثانيا فروپاشي اقتصاد لجام گسيخته را بهمراه خواهد داشت. مضافا اينکه موضوع از طريق ديوان عدالت اداري قابل پيگيري خواهد بود.
4- نمايندگان بجاي پرداختن به "معلول‌ها" (افزايش قيمت ارز، سکه، مسکن و ماشين)، مي‌بايست به "علت‌ها"(تصويب FATF ، ايجاد روابط صحيح و کارآمد بين المللي و ...) بپردازند.
5- پرداختن به معلول‌ها فرافکني از واقعيت‌هاست.
نیما
United States
مسئولان نظام نباید توقعی از ترامپ داشته باشند که به عهدی که اوباما با آنها بسته پایبند باشد چون خودشان در زمان پیش فروش سکه با مردم عهد بستند که سکه تحویل می دهند و حالا خودشان هم دارند زیرش می زنند!