۰
دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۹

صعود کرواسی در ماراتن پنالتی ها

تیم ملی فوتبال کرواسی در ضربات پنالتی، با شکست دانمارک به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کرد تا در آن مرحله حریف روسیه شود.
تیم ملی فوتبال کرواسی در ضربات پنالتی، با شکست دانمارک به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کرد تا در آن مرحله حریف روسیه شود.
دیدار دو تیم کرواسی و دانمارک در ورزشگاه شهر نیژنی از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه آغاز شد.
کرواسی ۱ - ۱ دانمارک  
داور: نستور پیتانا (آرژانتین)
ورزشگاه:  نیژنی
گل:  ماتیاس یورگنسن (۲) برای دانمارک، ماریو مانژوکیچ (۴) برای کرواسی
کارت زرد: یورگنسن (دانمارک)
کارت قرمز : -
ترکیب کرواسی: شوباسیچ، ورسالیکو، استیرینیچ، ایوان پرشیچ، لاورن، ویدا، ایوان راکیتیچ، مارسلو بروزوویچ، آنته ربیچ، ماریو مانژوکیچ و لوکا مودریچ
ترکیب دانمارک :  کسپر اشمایکل، کیائر، ناتسن، کریستینسن، دلینی، برتوایت، یورگنسن، دالگارد، یوری اولسن، کورنلیوس و کریستین اریکسن 
به گزارش ایسنا، دو تیم کرواسی و دانمارک در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه برابر هم قرار گرفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانیم: 
نیمه اول
بازی با سوت داور آرژانتینی شروع شد و تلاش دو تیم برای باز کردن دروازه هم و رسیدن به جمع هشت تیم برتر این رقابت ها آغاز شد. 
در دقیقه ۲ دانمارک پیش افتاد و توانست خیلی زود دروازه کرواسی را باز کند. ماتیاس یورگنسن توانست از شلوغی دروازه کرواسی استفاده کند و برای تیمش گلزنی کند. 
دقیقه ۴: ماریو مانژوکیچ موفق شد از بی نظمی خط دفاعی دانمارک استفاده کند و دروازه این تیم را باز کند و بازی به تساوی کشیده شود. 
بعد از دو گل زودهنگام از تب و تاب بازی کاسته شد و بازی در میانه های میدان در جریان است.
در دقیقه ۲۰ ماریو مانژوکیچ معتقد بود روی او خطای پنالتی صورت گرفته است ولی داور این صحنه را پنالتی تشخیص نداد.
دقیقه ۲۵: شوت زیبای راکیتیچ را دروازه بان دانمارک برگشت داد و بازیکنان کروات از توپ برگشتی هم نتوانستند استفاده کنند. 
دقیقه ۳۸: ضربه سر لاورن روی ارسال مودریچ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه ۴۴: راکیتیچ می توانست گل دوم را به ثمر برساند ولی ضربه زمینی او راهی به دروازه دانمارک نداشت.
در نهایت نیمه نخست با تساوی یک بر یک به پایان رسید و دو تیم به تقسیم امتیاز رضایت دادند. 
نیمه دوم
نیمه دوم بازی با سوت داور آرژانتینی آغار شد.
دقیقه ۵۶:‌برتوایت موقعیت خوبی را در محوطه جریمه کرواسی از دست داد و نتوانست گلزنی کند.
دانمارکی ها در این دقایق بازی بهترین نسبت به حریف خود انجام دادند. در دقیقه ۷۳ کریستین اریکسن بخت خود را با شوتی از راه دور امتحان کرد ولی این موقعیت هم از دست رفت. 
داور شوکر مهاجم سابق تیم ملی کرواسی و رئیس فدراسیون فوتبال این کشور در ورزشگاه حاضر است و این دیدار را از نزدیک می بیند.
در اواخر بازی برتوایت یک موقعیت دیگر را نیز از دست داد تا این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید و به وقت های اضافی کشیده شد.
وقت اضافه نیمه اول 
۱۵ دقیقه نخست وقت های اضافی نیمه نخست آغاز شد. در ادامه دالیچ سرمربی کرواسی تصمیم گرفت تا کراماریچ مهاجم خود را به زمین بازی بفرستد. در این نیمه نیز اتفاق خاصی رخ نداد تا این پانزده دقیقه نیز به پایان برسد.
وقت اضافه نیمه دوم 
۱۵ دقیقه نهایی این دیدار نیز با سوت داور آغاز شد.
در دقیقه ۱۱۶ کرواسی صاحب یک ضربه پنالتی شد. در این صحنه یورگنسن با کارت زرد روبرو شد. لوکا مودریچ نتوانست پنالتی را به گل تبدیل کند. درخشش اشمایکل در این صحنه با فریاد افتخار پدر او در ورزشگاه همراه بود. در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید و به ضربات ایستگاهی کشیده شد.
ضربات پنالتی
در ضربات پنالتی کرواسی توانست به برتری برسد و راهی مرحله بعد شد و دانمارک نیز حذف شد. در ضربات پنالتی کرواسی ۳ بر ۲ توانست دانمارک را شکست دهد.
کد مطلب: 89652
برچسب ها: جام جهانی ۲۰۱۸
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *