۰
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴
انتخاب دوکاندیدای نهایی شهرداری تهران در جلسه امروز

گزینه بهشت به فینال رسید

خیابان بهشت اگرچه این روزها شهردار ندارد و ساختمان شهرداری با سرپرست اداره می شود ، اما صحن شورای پایتخت پر از خبر است. چشم ها به صحن علنی شوراست تا ببیند بالاخره بعد از نجفی مستعفی ، قرار است چه کسی بر صندلی شهردارتهران تکیه بزند.
گزینه های شهرداری تهران در صحن شورا
گزینه های شهرداری تهران در صحن شورا
خیابان بهشت اگرچه این روزها شهردار ندارد و ساختمان شهرداری با سرپرست اداره می شود ، اما صحن شورای پایتخت پر از خبر است. چشم ها به صحن علنی شوراست تا ببیند بالاخره بعد از نجفی مستعفی ، قرار است چه کسی بر صندلی شهردارتهران تکیه بزند.
به گزارش مردم سالاری آنلاین، محمد علی نجفی با استعفای خود و رفتنش از شهرداری ، اصلاح طلبان را باچالش قابل توجهی روبرو کرد. او رفت تا شورای تازه کار اصلاح طلب ، بعد از ماه ها فعالیت همچنان نقطه اش سر خط  باشد و به جای حل مشکلات تهران ، در گردونه انتخاب شهردار سیر کند. 7 گزینه نهایی شدند اما با آغاز بررسی برنامه ها از دیروز ، دونفر انصراف دادند. محمودحجتی و محمدابراهیم انصاری لاری  از بین گزینه ها حذف شدند تا انتخاب راحتر شود. اما حجتی در حالی انصراف داد که پیش تر بیشترین شانس برای تصاحب صندلی شهرداری به او می رسید. اما شاید رایزنی های دقیقه نود ، نشستن همای شهرداری تهران روی شانه های گزینه دیگری را رقم زد که حجتی تصمیم گرفت پیش از شکست در میدان رقابت ، خارج شود.
در روند انتخاب شهردار ، نامزدها در یک زمان دوساعته به ارائه برنامه های خود پرداختند. یکشنبه این   فرصت برای ارائه برنامه و پاسخ به سوالات اعضای شورا  به سه گزینه رسید.  حجت الله میرزایی ، محمدعلی افشانی و سمیع الله حسینی مکارم توانستند  برنامه های خود را در روز اول تشریح کنند و امروز هم  پیروز حناچی و محمود حسینی  برنامه هایشان را در صحن شورا مطرح کردند.
به هر حال قرار است فردا از بین این 5 نفر  ، دو نفر به فینال بروند و در نهایت یکشنبه آینده گزینه نهایی انتخاب شود.اگرچه تصور می شود گزینه نهایی در ذهن اعضا پیش از جلسه فردا انتخاب شده باشد.
در این خصوص  سخنگوی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران  از انتخاب دوکاندیدای نهایی شهرداری تهران در جلسه فردا خبر داد. علی اعطا در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ، پنج  نفر از کاندیدای شهرداری تهران به ارائه برنامه خود پرداختند گفت:‌درجلسه فردا سه شنبه 18 اردیبهشت از میان این افراد، دو نفر به عنوان کاندیدای نهایی انتخاب می ‌شوند و از میان آنها نیز در روز یکشنبه 23 اردیبهشت شهردار تهران انتخاب می‌شود.
 
 
تهران شهر خلاق، دوباره امید، دوباره شکوفایی
 
پیروز حناچی که چهره کاریزمایی هم دارد ، امروز به بیان برنامه های خود در صحن شورا و با حضور خبرنگاران پرداخت. این کاندیدای شهرداری تهران برنامه‌های خود را در قالب کتابچه‌ای 65 صفحه‌ای تقدیم اعضای شورای شهر کرد و گفت: شعار من" تهران شهر خلاق، دوباره امید و دوباره شکوفایی" است.
وی با بیان اینکه ما به دنبال آن هستیم که در پایان دوره کاری خود از کرده‌ها و دستاوردهایمان صفحات پر و پیمانی داشته باشیم، گفت: پس فرقی نمی‌کند که با چه نیتی وارد عرصه شده باشیم اما وقتی قرار است کسی مدیر یا مسئول شود اولین دغدغه این است که چه کار کند تا پس از ترک مدیریت همه بگویند که چه خوب کار کرد.
این کاندیدای شهرداری تهران با بیان اینکه تهران تنها پایتخت سیاسی ایران نیست، بلکه میراث دار تاریخ، فرهنگ و شهر مدرن است، گفت: 79 درصد منابع کلانشهرها به ساخت و ساز وابسته است و این نشان دهنده وضعیت ناپایدار است هر چند که وضعیت تهران حادتر است و این وابستگی به 82 درصد می‌رسد و ما شاهدیم کمیسیون ماده 100 که روزگاری محلی برای ممنوعیت تخلفات بود حالا به ردیف درآمدی بدل شده است.
وی با بیان اینکه شاهد توزیع نامناسب منابع درآمدی هستیم، گفت: باید اعلام کنم که 70 درصد عوارض شهرداری ناشی از ساخت و ساز است.
 
تهران برای همه؛ با مشارکت همه
 
محمود حسینی هم که یکی دیگر  از کاندیدای شهرداری تهران است ، امروز صبح  به صحن شورا آمد وبرنامه هایش را توضیح داد.
حسینی با اشاره به شعارش که  تهران برای همه؛ با مشارکت همه است ، گفت: من ادعا ندارم که ابر مردی برای حل مشکلات هستم اما می‌توانم کشتی پر تلاطم را به ساحل امن ببرم.
وی با بیان اینکه هدف راهبردی ما تبدیل مدیریت شهری به حکمرانی خوب شهری است، تصریح کرد: عدالت، مشارکت، امنیت و اخلاق چهار هدف اصلی ما در تهران است و قطعا ما رویکرد محله محوری و تخصص گرایی را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم.
حسینی با بیان اینکه هماهنگی باید میان برنامه‌ها، منابع و نیروی انسانی ایجاد شود، گفت: نسبت صف و ستاد باید برقرار شود و اگر هرم شهرداری را ببینید متوجه می‌شوید که هرم تجانسش را از دست داده و به دلیل ازدیاد منابع انسانی شکم داده است و این در حالیست که موازی کاری در شهرداری به وفور وجود دارد و باید این مسائل حل شود تا بتوانیم مدیریت درستی در پایتخت داشته باشیم. همچنین انتخاب مدیران قطعا بر اساس تخصص گرایی و شایسته سالاری خواهد بود.
حسینی با بیان اینکه سه رویکرد بازآفرینی شهری با رویکرد محله محوری، اقتصاد شهری و منابع پایدار و همچنین کاهش ترافیک، آلودگی هوا و مسائل زیست محیطی را در دستور کار قرار داده‌ام، گفت:‌ برنامه‌های ما در سطح شهر تهران با محوریت محله در ایجاد هویت و تعلق خاطر ساکنان است که می‌توانیم با استفاده از کمک مردم، بخش خصوصی، سمن‌ها و ... زیست پذیری و کیفیت زندگی در شهر را ارتقاء دهیم.
 
 
کد مطلب: 86174
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *