۰
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹

تماس تلفنی وزرای دفاع روسیه و ترکیه

وزرای دفاع روسیه و ترکیه در جریان تماسی تلفنی به بررسی وضعیت شمال سوریه پرداختند.
وزرای دفاع روسیه و ترکیه در جریان تماسی تلفنی به بررسی وضعیت شمال سوریه پرداختند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور در جریان تماس تلفنی با خلوصی آکار، همتای ترک خود به بررسی وضعیت خاورمیانه و روند اجرای یادداشت تفاهم روسیه و ترکیه درخصوص آتش‌بس در شمال سوریه پرداخت.
وزرای دفاع روسیه و ترکیه همچنین درخصوص برقراری ثبات در منطقه و توقف تنش در ادلب به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
وزرات دفاع ترکیه نیز در بیانیه مشابه این گفتگو را تایید و اعلام کرد، شویگو و آکار در جریان این گفت‌وگوی تلفنی به بررسی تحولات اخیر در شمال سوریه، وضعیت ادلب و مسائل امنیتی پرداختند.
پلیس نظامی روسیه به گشت‌زنی‌های مشترک با نیروهای ترکیه در شمال سوریه ادامه می‌دهد؛ این اقدام در راستای اجرای یادداشت تفاهم میان مسکو و آنکارا صورت می‌گیرد که طی سفر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به روسیه در اکتبر گذشته به امضا رسید.
در این توافقنامه خروج یگان‌های کرد از مناطق مرزی شمال سوریه، استقرار گارد مرزی سوریه در مرزهای ترکیه و گشت‌زنی مشترک نیروهای روس و ترک به منظور کنترل اوضاع منطقه آورده شده است.
ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان "چشمه صلح" را در سوریه علیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) به راه انداخت که این عملیات با محکومیت بین‌المللی مواجه شد. پیش از آغاز این عملیات، آمریکا از خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه خبر داد که چراغ سبزی برای آغاز عملیات ترکیه به حساب می‌آمد.
کد مطلب: 119803
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *