۰
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰

سلب تابعیت با انگیزه سیاسی

دستگاه قضایی بحرین با انگیزه‌های سیاسی حکم لغو تابعیت ۹ شهروند این کشور را صادر کرد. در عین حال دادگاه تجدیدنظر نبیل رجب به پنج ژوئن موکول شد.
دستگاه قضایی بحرین با انگیزه‌های سیاسی حکم لغو تابعیت ۹ شهروند این کشور را صادر کرد. در عین حال دادگاه تجدیدنظر نبیل رجب به پنج ژوئن موکول شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از  سایت العهد لبنان، دستگاه قضایی بحرین با انگیزه‌های سیاسی حکم لغو تابعیت ۹ شهروند این کشور را صادر و متهم ردیف اول را به ۱۵ سال، دو متهم دیگر را به ۱۰ سال و شش متهم باقی مانده را به سه سال حبس محکوم کرد.
این دستگاه مدعی شد، این ۹ محکوم وزارت کشور و استادیوم‌هایی را که لیگ خلیج در آنها برگزار می‌شد، هدف قرار داده بودند و قصد داشتن با به پرواز در آوردن بالن‌های بزرگ در محدوده ویژه پرواز هواپیماها کار آنها را مختل کنند.
پیشتر مسؤولان رژیم آل خلیفه در ادامه اتهام‌زنی‌های مکرر به مخالفان و فعالان با انگیزه‌های سیاسی، ۱۰ شهروند بحرینی را به تشکیل یک گروهک "تروریستی" متهم کرده بودند.
همچنین دستگاه قضایی بحرین حکم اعدام احمد العبار و حسین مهدی دو شهروند بحرینی را تایید نهایی کرد.
دستگاه قضایی بحرین در عین حال سومین جلسه بررسی اتهامات وارده علیه نبیل رجب، رئیس مرکز حقوق بشر بحرین و فعال حقوقی این کشور برای قرائت حکم را به پنجم ژوئن آتی (۱۵ خرداد) موکول کرد.
محمد الجشی، وکیل مدافع نبیل رجب در فوریه گذشته گفته بود که موکلش تمایلی به تجدیدنظر در حکم پنج سال حبسی که دادگاه کیفری بحرین علیه‌اش صادر کرده، ندارد و درخواست کرده اقدامات قانونی برای اعتراض به این حکم آغاز نشود.
کد مطلب: 87252
برچسب ها: بحرين
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *