۰
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت:

پیگیری ساماندهی صنعت خودرو

وزیر صنعت معدن و تجارت به سخنان اخیر رئیس کل بانک مرکزی درباره فشل بودن صنعت خودروسازی واکنش نشان داد.
پیگیری ساماندهی صنعت خودرو
 
 

وزیر صنعت معدن و تجارت به سخنان اخیر رئیس کل بانک مرکزی درباره فشل بودن صنعت خودروسازی واکنش نشان داد.
به گزارش مردم سالاری آنلاین، وزیر صمت در پاسخ به این پرسش که آیا با سخنان رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر فشل بودن صنعت خودروسازی موافق است یا نه، اظهار کرد: من نمی خواهم کلمات را تایید کنم. به هرحال هرکس دوست دارد هر کلمه ای را به کار ببرد اما در اینکه صنعت خودروسازی ما مثل صنایع دیگر ما مشکلاتی دارد و در کنار آن توانمندی هایی هم دارد شکی نیست.
وی افزود: یکی از کارهایی که پیگیری می‌کنیم ساماندهی صنعت خودروسازی است. من نمی‌توانم و حق هم ندارم که این صنعت را تعطیل کنم و در عین حال باید به فکر ترمیم آن هم باشم. ما این موضوع را جدی گرفتیم و این برنامه که مشتمل بر یازده محور - از جمله ساخت در داخل و اصلاح روابط با قطعه سازان از محورهای آن است - تاکنون به خوبی پیش رفته است.

رحمانی ادامه داد: سه مدل پراید در سه دوره زمانی دی ماه امسال، اردیبهشت و تیرماه سال بعد از رده تولید خارج می‌شود که شامل پراید ۱۱۱، ۱۳۱ و ۱۳۲ است. در خانواده پژوه، مدل GLX بنزینی تا آخر سال و تولیدش متوقف می‌شود.
وی افزود: حداقل چهار تا پنج مدل خودروهای جدید را در نظر داریم که تولید کنیم و مثلا پژوی ۳۰۱ پس از خروج فرانسوی ها دیگر تولید نشده بود اما همه کارهای آن انجام شده و ان‌شاءالله تا آخر سال امیدواریم بتوانیم این مدل‌ها را به خط تولید برسانیم.
وزیر صمت تاکید کرد: ما به دنبال واگذاری خودروسازی هم هستیم و الان کمیته ای تشکیل دادیم که این کار تسریع یابد. همچنین املاکی که به تولید ربطی نداشت و مثلا مربوط به داشتن سهام یک شرکت خودروسازی بود را هم اعلام کردیم که باید واگذار شود.
منبع ایسنا
کد مطلب: 117021
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *