۲
۰
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹

واکنش شهردار به حمله سگها به کودک 8ساله

شهردار میبد در استان یزد در واکنش به حمله سگ های بی صاحب به کودک 8 ساله با ابراز همدردی با خانواده این کودک گفت: شهرداری متولی جمع‌آوری کودکان کار نیست.
شهردار میبد در استان یزد در واکنش به حمله سگ های بی صاحب به کودک 8 ساله با ابراز همدردی با خانواده این کودک گفت: شهرداری متولی جمع‌آوری کودکان کار نیست.
به گزارش ایلنا، علیرضا نقوی در خصوص حادثه در گود زباله شهر میبد اظهار داشت: شهرداری متولی جمع آوری کودکان کار نیست، ضمن اینکه زنده گیری سگ‌های بی صاحب هم طبق قراردادی که منعقد شده با انجمن وفا که مجوز فعالیت از اداره حفاظت محیط زیست دارد، انجام می‌شود.
وی در خصوص گود زباله نیز با بیان اینکه این محل ارتباطی به شهرداری ندارد، ادامه داد: شهرداری جایگاهی جدیدی برای دفن زباله در نظر گرفته‌ است.
شهردار میبد همچنین با اشاره به اینکه رهاسازی لاشه دام و طیور خانگی در طبیعت عاملی برای هجوم سگ‌های ولگرد است، عنوان کرد: برخی شهروندان در منزل دام و طیور نگهداری می‌کنند و لاشه تلف شده حیوان را به جای دفن بهداشتی در طبیعت رها می‌کنند.
وی با بیان اینکه این اقدام، محلی برای جمع شدن حیوانات و سگ های بلاصاحب می شود، اضافه کرد: البته شهروندان نیز باید بیشتر مراقب کودکان خود باشند و از زباله گردی نیز خودداری کنند.
شهردار یزد همچنین از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا از اول اسفند ماه خبر داد و گفت: لازم است مردم ضمن همکاری در این طرح، زباله‌ها را در خیابان و کوچه ها رها نکنند تا زیبایی شهر را شاهد باشیم و از اینگونه حوادث نیز پیشگیری شود.
به گزارش ایلنا، چندروز پیش کودکی 8 ساله با برادر ۱۱ ساله خود برای جمع آوری ضایعات به محل تخلیه نخاله های میبد در سعیدآباد رفته بودند که هنگام غروب آفتاب به علت ترس از سگ‌ها خیابان فرار می کنند.
در همین هنگام، برادر بزرگ متوجه می شود که برادر کوچکش نیست. نیروی انتظامی به همراه سپاه و بسیج و هلال احمر پس از ساعت‌ها جستجو در منطقه سرانجام ساعت ۷ صبح جسد این کودک ۸ ساله را در گود ضایعات درحالی که بخشی از بدنش را سگ‌ها خورده بودند، پیدا کردند.
کد مطلب: 123967
برچسب ها: میبد
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مردم باید برای حفظ جان خود و بچه هاشون شکارچی برای کشتن سگها استخدام کنند... شهرداری بی مسئولیت تر و بی خیال تر از این حرفهاست. شهرداری در نهایت بصورت خیلی محدود سگها را بیهوش کرده و به جای دیگری منتقل کرده و بلای جان مردم آن منطقه می کند همین.
متاسفانه جان انسانها ( حتی کودکان )برایشان ارزشی ندارد...
Iran, Islamic Republic of
خطر سگهای وحشی الان مشکل حاد همه شهرهای ما شده و کسی هم حاضر به رسیدگی نیست