۰
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶

تکذیب عرضه صندوق ETF دوم در شهریورماه

سازمان خصوصی سازی خبر منتشر شده مبنی بر آغاز پذیره‌نویسی صندوق دارا دوم در شهریورماه را تکذیب کرد.
تکذیب عرضه صندوق ETF دوم در شهریورماه
سازمان خصوصی سازی خبر منتشر شده مبنی بر آغاز پذیره‌نویسی صندوق دارا دوم در شهریورماه را تکذیب کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از  روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر آغاز پذیره‌نویسی دومین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله موسوم به etf از اوایل شهریورماه سال جاری، روابط عمومی این سازمان ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: براساس اعلام قبلی سازمان خصوصی‌سازی قرار بود سهام دولت در چهار پالایشگاه در قالب دومین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (etf) عرضه شود، لیکن با توجه به عدم اقدام وزارت نفت در تاسیس صندوق مذکور، هیات واگذاری در آخرین جلسه خود و با توجه عرضه قبلی سهام شرکت پالایش نفت تبریز، عرضه باقی مانده بلوک سهام متعلق به دولت در سه شرکت پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان را نیز مصوب کرد.
بر همین اساس آگهی عرضه عمده و بلوکی سهام این شرکت‌ها هفته گذشته منتشر شده که پس از هماهنگی با بورس تاریخ دقیق عرضه آن در بازار سرمایه مشخص خواهد شد.
این گزارش می‌افزاید: سازمان خصوصی‌سازی، مجری مصوبات هیات محترم واگذاری است و چنانچه در این خصوص مصوبه جدیدی به این سازمان ابلاغ شود بر آن اساس اقدام خواهد شد.
لذا تاکید می‌شود اخبارمنتشره در سایت سازمان خصوصی سازی مبنا و ماخذ اقدامات مربوط به عرضه سهام دولت در بازار خواهد بود و شایسته است که با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان خصوصی سازی به نشانی www.ipo.ir اطلاع رسانی صحیح انجام گیرد.
کد مطلب: 134346
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *