۰
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۲

انتقاد نماینده ساری از مسافرت‌ مردم به شمال

نماینده مردم ساری در مجلس مدعیست که محدودیت‌های شهر تهران، مسافرت‌ها به شمال کشور را تشدید کرده و این امر موجب شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا می‌شود.
نماینده مردم ساری در مجلس مدعیست که محدودیت‌های شهر تهران، مسافرت‌ها به شمال کشور را تشدید کرده و این امر موجب شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا می‌شود.
علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد وضعیت کرونا در شهرهای شمالی گفت: از ابتدای بیماری کرونا مردم شمال کشور تاوان این بیماری را داده‌اند. مگر مردم شمال کشور چه گناهی کردند که باید تاوان سوءتدبیرها را بدهند؟
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مسئولان ما باید از مدیریت بیماری کرونا از کشورهای دیگر الگو بگیرند. باید تیم متمرکزی در تهران مستقر شود و با نگاه پیشگیرانه، پروتکل‌های بهداشتی را برای همه شهرها طراحی کنند.
وی با بیان این مطلب که نمایندگان شهرهای شمالی انتقادات شدیدی نسبت به تصمیمات در زمینه مدیریت کرونا دارند، اظهار کرد: من به مجمع نمایندگان مازندران نامه‌ای مبنی بر افزایش اختیارات استاندار مازندران و گیلان در زمینه کرونا نوشتم که فردا به دست رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه و مقام معظم رهبری می‌رسد.
نماینده مردم ساری گفت: فاصله اجتماعی در شهر ما از طرف مردم رعایت می‌شود. مثلا شهر ساری وضعیت خوبی دارد. ۶ شهر ما وضعیت زرد است. چهار یا پنج شهر ما نارنجی است و بقیه قرمز است. مردم این منطقه خودشان رعایت می‌کنند، تصمیمات مسئولان استانی هم خوب بوده اما بعضی تصمیمات که از مرکز گرفته می‌شود، وضعیت ما را خراب می‌کند.
بابایی کارنامی با بیان این ادعا که «محدودیت‌های شهر تهران، مسافرت‌ها به شمال کشور را تشدید می‌کند» گفت: اگر چند روز بعد به آمار مازندران نگاه کنیم از قبل بیشتر است. ما نگران پیک سوم کرونا هستیم. این روزها بسیاری از سرماخوردگی‌ها و همچنین بیماری آنفلوآنزا با کرونا همزمان شده است.
نماینده مردم ساری در پایان گفت‌وگوی خود از وزیر بهداشت و معاونانش خواست که به شهرهای شمالی توجه ویژه داشته‌ باشد و نسبت به مسافرت‌ها به شمال کشور، تصمیم بگیرد.
کد مطلب: 137707
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *